Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Compania farmaceutica Hyllan, una dintre primele companii dedicate suplimentelor nutritive din Romania ofera candidatilor potriviti un post de MEDICAL OFFICER.

Cautam o persoana dinamica, cu disponibilitate sporita de deplasare in tara (peste 75% din timpul de lucru), motivata de rezultate pozitive si motivanta pentru colegi. Calitatile de trainer, capacitatea de coaching, spiritual organizatoric si punctualitatae sunt indispensabile.

Viitorul MEDICAL OFFICER va face parte dintr o echipa bine pregatita in domeniul suplimentelor nutritive, motivata si mai ales dinamica.

Cerințe majore

  • Disponibilitate de deplasare >75% din timp

  • Punctualitate

  • Calități organizatorice

  • Spirit real de echipă

  • Capacitate de decizie rapidă și corectă

Cerințe necesare ocupării postului

  • Diploma de licență, preferabil in domeniul Medical/Farmaceutic/Business (inclusiv Asistent Medical/Asistent Farmacie)

  • Cunoștințe de utilizare a computerului

  • Fluență în limba engleză

  • Abilități de trainer

  • Abilități de susținere a unei prezentări

Responsabilități

  • Ca Medical Officer în cadrul Departamentului Medical al Hyllan Pharma, principala dvs responsabilitate va fi să creați, îmbunătățiți și susțineți imaginea produselor companiei, să instruiți și să mențineți entuziasmul echipei de Reprezentanți Medicali si de Vanzari pentru a rezona cu strategia companiei de a ajunge în topul companiilor farmaceutice din România.

  • De o mare importanță este definirea priorităților ce corespund acestui post – trainingul Reprezentanților Medicali si de Vanzari (RVM), monitorizarea implementării cunoștințelor acumulate, evaluarea RVM în teren, coaching oferit zilnic colegilor RMV în acord cu routingul stabilit, susținerea de prezentări pentru specialiștii din domeniul medical și farmaceutic.