MEDIC VETERINAR FERMA DE CRESTERE PORCI

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Turdaş

Se recruteaza si din

Roman, Timișoara

Responsabilitati:

- supravegherea sanitar veterinara a porcilor,

- monitorizarea starii de sanatate a efectivelor de porci prin examene anatomo - patologice si analize de laborator,

- mentinerea masurilor de biosecuritate in Ferma,

- realizarea in conditii optime a tratamentelor si vaccinarilor,

- intocmirea registrelor si a documentelor  sanitar - veterinare,

- intocmirea necesarului de medicamente si dezinfectante

- mentinerea relatiilor cu autoritatile sanitar- veterinare locale,

- imbunatatirea starii de sanatate a porcilor prin introducerea unui tratament optim,

- urmarirea celor mai bune rezultate in ceea ce priveste o mortalitate scazuta si spor ridicat cu un consum specific redus,

- coordonarea echipei de tehnicieni veterinari (6 tehnicieni),- raportarea activitatii catre seful de ferma,

Cerinte:

    - experienta de minim 4 ani in ferme de porci ca medic veterinar (2 ani experienta internationala constituie un avantaj)
    - limba engleza
    - cunostinte de operare pachet Office, Outlook
    - bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

Job-ul este localizat in ferma de porci din Turdas care in prezent se afla in modernizare. Pana la popularea fermei cu efective porcine, activitatea va fi desfasurata la ferma din Brasov (Feldioara) si/sau la ferma din Valcea (Babeni).

Se asigura decontarea cheltuielilor de deplasare si/sau relocare daca este cazul.

Se acorda un pachet salarial atractiv cu bonusari in functie de performanta.