Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

  • Studii universitare finalizate (Facultatea de Medicina Veterinara);
  • Cunostinte de industrie alimentara (sectoare de procesare produse de origine alimentara);
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul sanitar veterinar si siguranta alimentelor;
  • Cunoasterea legislatiei privind etichetarea produselor alimentare;
  • Experienta anterioara pe o pozitie similara;
  • Cunoscator al specificului activitatii in retail;
  • Bune abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

Program lucru: Luni-vineri in intervalul orar
Punct lucru: Depozit Stefanestii de jos (asiguram transportul de la statia de metrou Pipera)

  • Se asigura de verificarea produselor de carne proaspata livrate de furnizori la DPL si Stefanestii de jos al Mega Image pe baza verificarilor realizate decide acceptarea/refuzul loturilor livrate;
  • Intocmeste documentele necesare privind acceptarea/refuzul produselor carne proaspata livrate de furnizori la DPL;
  • Verifica starea de igiena a mijloacelor de transport cu care au fost livrate produsele de carne proaspata;
  • Verifica calitatea produselor fresh, la solicitarea departamentului calitate,la acele produse care prezinta suspiciuni de calitate si siguranta;
  • Se asigura ca receptia si depozitarea produselor carne proaspata si produse din carne se realizeaza in conditiile necesare conform procedurilor proprii si legislatiei;
  • Asigura documentele necesare privind importurile de produse fresh (ce trebuie raportate autoritatilor DSVSA Ilfov);
  • Asigura verificarea trasabilitatii produselor de carne proaspata livrate la DPL;
  • Asigura verificarea etichetelor produselor de carne proaspata livrate la DPL;
  • Verificarea termogramelor mijloacelor de transport
  • Asigurarea instruirii personalului DPL fresh privind normele de igiena controlul calitatii produselor fresh
  • Prelevare si transmitere catre laborator mostre carne si produse fresh

Beneficii:

  • Oportunitati de dezvoltare in cariera, intr-un mediu dinamic;
  • Dezvoltare continua (acces la materiale de training personalizate);
  • Pachet atractiv de compensatii;
  • Tichete de masa;
  • Bonus de performanta si alte bonusuri specifice oferite de-a lungul anului;
  • Reduceri speciale dedicate angajatilor pentru produsele marca-proprie;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;

  • Interviu online
  • Va rugam sa precizati asteptarile financiare. Va multumim!