Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Din dorinta de a indeplini misiunea sociala a Fundatiei Medicover din Polonia, precum si dintr-un sentiment de responsabilitate fata de societatea in care traim, a luat fiinta Asociatia Medicover in Romania.

Bazandu-se pe cunostintele si experienta acumulate in domeniul medical, Asociatia isi propune educarea, sprijinirea comunitatilor locale si dezvoltarea unor proiecte care sa contribuie, in mod direct dar si indirect, la imbunatatirea sanatatii si la atragerea publicului spre un stil de viata adecvat.

Pentru proiectul pe care il propunem avem deja un an de experienta in implementare intr-un alt oras din Romania, Programul inCerc fiind deja recunoscut la nivel national, primind Premiu Special la Gala Societatii Civile 2018.

Asadar, alaturi de Medicover Romania, iti propunem urmatorul rol si te invitam sa te familiarizezi cu cerintele sale:

Medic generalist/pediatru/endocrinolog – Cluj-Napoca

Prin acest rol, vei deveni parte a celui mai complex program de preventie a diabetului zaharat de tip 2 din Europa si vei fi responsabil de efectuarea analizei medicale, interpretarea rezultatelor, furnizarea de recomandări.

Responsabilitatile tale vor fi urmatoarele:

  • Întocmirea anamnezei, cu luarea specială în considerare a informațiilor conforme cu aplicația (în sfera dezvoltării, a bolilor cronice, a bolilor în familie);
  • efectuarea unei analize exacte împreună cu efectuarea măsurătorilor antropometrice, conform procedurii de intervenție;
  • introducerea datelor obținute în sistemul computerizat;
  • la prima intervenție, recomandarea analizelor de laborator, eliberarea unei trimiteri, explicarea scopului analizelor și a modului de pregătire pentru acestea;
  • la a doua intervenție, discutarea rezultatelor analizelor de laborator;
  • in cazul constatării neregulilor în analiza respectivă sau rezultatele analizelor de laborator, emiterea recomandărilor corespunzătoare, trimiterea către specialistul corespunzător, informații către medicul generalist referitor la o eventuală indicație de extindere a diagnozei, de includere a copilului în asistența de specialitate;
  • introducerea datelor despre pacient în sistemul computerizat;
  • colaborează cu alți specialiști implicați în lucrul cu pacientul.

Cerintele pe care ne dorim sa le indeplinesti sunt:

  • Studii superioare medicale  - ALP
  • medic în curs de specializare din pediatrie/ med. de familie; medic pediatru, medic endocrinolog, medic med. de familie;
  • experienta anterioara de 3 ani in lucrul cu copiii în clinică/ secție de copii
  • cunoștințe de utilizare a computerului;
  • bune abilitati de comunicare.

Constituie avantaj:

  • Specialist pediatru, specialist diabetolog/endocrinolog copii;
  • experiență în lucrul cu copiii cu tulburări metabolice;
  • Limba maghiara-constituie avantaj;

Beneficii:

  • Posibilitatea de a colabora cu una din companiile de success non-guvernamentale din Europa;
  • Training pentru programul de consilere;

Activitatea se va desfasura in Cluj-Napoca, in Clinica Medicover cu sediul in Str. Republicii nr, in zile de Sambata, programul fiind de 6 ore.

Daca esti interesat(a) de acest post, te invitam sa ne trimiti CV-ul si scrisoarea de intentie pe adresa: .

Termenul limita de primire a aplicatiilor esteDecembrie 2018.

Data estimate a inceperii activitatii pentru acest rol este 10 Ianuarie 2019.