Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Responsabilitati:

  • Administreaza sarcini complexe fara indrumare si monitorizare pentru activitatea zilnica, respectand principiile si regulile in vigoare.
  • Gestioneaza independent toate procesele si fluxurile de documente cerute de lege sau de procedurile interne aplicabile in Petromed.
  • Aplica independent cunostintele din aria sa de expertiza in accord cu cerintele de business si ofera indrumare pentru colegii cu mai putina experienta pentru rezolvarea problemelor / solutionare cazuri.
  • Supravegheaza aplicarea corecta a procedurilor Petromed si a legislatiei in vigoare.
  • Ramane permanent la curent cu legislatia referitoare la medicina muncii, pune in aplicare modificarile care au impact in activitatea proprie, implementeaza solutii de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale.
  • Comunica verbal si in scris cu superiorul si identifica erorile/incidentele referitoare la activitatea lui/ei.
  • Respecta si mentine integritatea si confidentialitatea tuturor datelor si informatiilor in timpul operatiunilor zilnice.
  • Acordă asistenţă medicală pacienţilor.
  • Asigură rezolvarea problemelor medicale survenite în perioada de lucru.
  • Completeaza actele medico-legale ale cabinetului medical: fişele medicale ale salariaţilor, statistica medicală, analiza morbidităţii cu incapacitate temporară de muncă, actele necesare în caz de accident de muncă etc.
  • Asigură implementarea programelor de prevenire medicale în Petrom.
  • Pastreaza confidentialitatea actului medical.

Cerintele postului:

  • Studii superioare de medicina generala/familie.
  • Competenta urgente prespitalicesti.
  • 3 ani de experienta de lucru ca si medic.
  • Cel putin 1 an experienta practica ca si medic specialist in medicina generala/medicina de familie cu autorizaţie de liberă practică valabilă.
  • Cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit).
  • Buna cunoastere si abilitati de lucru cu aplicatiile Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook).
  • Disponibilitate de a lucra in schimburi si de deplasare in teren.
  • Poseda permis de conducere auto.