Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

RET UTILAJE CAUTĂ COLEGI DE ECHIPĂ

Ați fost dintotdeauna pasionat de tehnică si de „meșterit” mașini? Ați reușit întotdeauna să faceți să funcționeze mașini și utilaje? Vă doriți să faceți parte dintr-o o echipă de profesioniști care activează de 25 de ani în acest domeniu? Sunteți o persoană organizată și muncitoare?

Vă așteptăm cu drag în echipa RET Utilaje! Anunț valabil pentru București (începător și experimentat), Cluj (doar experimentat) și Timișoara (doar experimentat).

DESCRIEREA POSTULUI

• Identificarea defectelor utilajelor din portofoliul RET și a cauzelor acestora;

• Identificarea pieselor necesare pentru realizarea lucrărilor asupra utilajelor;

• Comunicarea necesarului de materiale (unelte, piese de schimb, etc.);

• Realizarea de revizii, reparații și întreținere pentru utilajele din portofoliul societății;

• Participarea la punerea în funcțiune a mașinilor și utilajelor la sediul clienților;

• Realizarea documentației corespunzătoare activității;

BENEFICII

• Pachet salarial atractiv, în funcție de experiența în domeniu și/sau capacitatea de învățare, începând de la 700 de euro net, pentru experiență mai mare de 4 ani în domeniul reparației utilajelor de construcții;

• Tichete de masă, diurnă pentru deplasări;

• Acces la cursuri de pregătire tehnică în țară și în străinătate;

• Telefon și, după caz, mașină de serviciu;

• Asigurare de sănătate;

• Prime;

CERINȚE

0-4 ani experiență în domeniu pentru mecanic / tehnician începător sau altă experiență tehnică relevantă, SAU

minim 4 ani experiență în domeniu mecanic / tehnician utilaje de construcții experimentat;

• Cunoștințe relevante de mecanică, hidraulică, pneumatică, electrică și electronică (în funcție de nivelul de experiență);

• Cunoștințe relevante în interpretarea schemelor utilajelor;

• Spirit de echipă, flexibilitate și profesionalism în desfășurarea lucrărilor executate;

• Lucru organizat;

• Capacitate și dorință de învățare a domeniilor noi relevante pentru activitate;

• Minim liceu tehnologic;

• Cunoștințe operare PC (Microsoft Office – Word, Excel) constituie un avantaj;

• Cunoștințe limba engleza cel puțin la nivel de baza constituie un avantaj important;

• Disponibilitate la program prelungit, deplasări;

• Permis auto minim cat. B;

• Alte autorizări sau certificări reprezintă un avantaj.

Vrei să afli mai multe detalii despre noi? Și RET abia așteaptă să te cunoască!

RET Utilaje SRL este una dintre cele mai vechi firme din piața româneascăe are in portofoliul de produse mașini, utilaje si echipamente pentru construcții din branduri cunoscute la nivel internațional precum Terex, Mecalac, Atlas Copco, Weycor, AEG.