Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, unul dintre cei mai importanti dealeri din domeniul Automotive in Romania, cautam mecanic auto cu minimum 3 ani experienta.

Daca eşti pasionat de acest domeniu, aplica la acest job pentru a avea sansa de a lucra într-o echipă experimentata şi dinamica.

Responsabilitati:

Preia in custodie autoturismul;

Pregateste locul de munca (SDV-uri, utilaje, echipamente);

Stapaneste diferitele tehnici de reparatie si utilizeaza documentatia, daca este necesara;

Realizeaza controalele, reviziile si intocmeste fisa;

Indeplineste sarcinile conform indicatiilor comenzii de lucru;

Asigura buna functionare a tuturor organismelor solidare ale pieselor schimbate sau demontate in urma interventiei;

Identifica lucarile suplimentare si non-conformitatile si le comunica producatorului, consemnandu-le de asemenea, in comanda de lucru ;

Informeaza producatorul privind orice incident susceptibil a provoca o intarziere in livrare;

Selecteaza/ triaza deseurile conform reglementarilor in vigoare;

Autocontrolul asupra reparatiilor efectuate;

Efectuarea inspectiilor finale pentru tipurile de reparatii prevazute in RNTR 9 ( Reglementarile Nationale Tehnice in Transporturile Rutiere ), Anexa 5 :

- frane – indicand valorile sau NA ( neaplicabil );

- noxe – indicand valorile sau NA ( neaplicabil ) ;

- parametrii reglaje – indicand valorile sau NA ( neaplicabil ) ;

- geometrie – indicand valorile sau NA ( neaplicabil ) ;

- etanseitate parbrize;

- proba de drum;

- faruri.

Realizeaza lucrarile de intretinere si reparare a autovehiculelor la standarde certificate de Beneficiar prin proba practica.

Cerinte:

Cunostinte de operare pe calculator - medii

Permis de conducere categoria B

Fara cazier si/ sau amenzi penale.