Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Geel

Cerinte:

Bun cunoscator al limbii Engleze vorbit (eventual si citit si scris)
Atitudine positiva, flexibil, interesat sa invete lucruri noi
Cunoasterea tuturor instalatiilor: de alimenatre, de ungere, sistemul de franare (ABS), de racire, electrica, suspensia autovehiculului, precum si instalatiile auxiliare: de iluminat, de semnalizare, de incalzire, de aerisire, stergatoarele de parbriz
Cunoasterea tipurilor de cauciucuri
Permis de conducere cat B si C (E un plus punct)
Experienta de lucru cu camioanele marca Volvo, Iveco, Daf, Scania constituie avantaj

Descrierea jobului:

Intretinerea tuturor camioanelor din dotare ceea ce inseamna:
*schimbarea/completarea uleiurilor
*verificarea bateriilor si completarea cu electrolit/incarcarea/schimbarea lor
*verificarea si intretinerea tuturor sistemelor/instalatiilor amintite mai sus
*schimbarea cauciucurilor de pe janta, marcarea si recanelarea cauciucurilor
*lucrari de intretinere si reparare a caroseriei si la diverse echipamente specifice din dotare
*eventuale deplasari pe teren pentru schimbari de cauciucuri sau mici reparatii
* intretinerea si curatirea locului de munca
*sa identifice solutii posibile pentru rezolvarea unor probleme specifice locului de munca si sa aleaga cele mai potrivite solutii, in colaborare cu superiorul ierarhic

SC Vimatra Logistics SRL este o companie de transport international de marfuri generale specializata in transport containere. Compania si-a inceput activitatea in anul seriozitate si un loc de munca stabil,plata salariului la timp. Camioanele se incadreaza in clasa de poluare EURO5 si EURO6.