Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

SERVICE AUTO Multimarca, autorizat RAR, cu o experienta de peste 15 ani in domeniu, angajam mecanic si ajutor mecanic, cu sau fara experienta.

Daca esti pasionat de mecanica, dornic sa te perfectionezi in acest domeniu, iti place sa lucrezi in echipa sau sub indrumarea mecanicilor nostri profesionisti, vrem sa te cunoastem!

Un mecanic auto se ocupa de inspectia masinilor pentru a descoperi defectele si a lua hotarari cu privire la procedurile de reparatii. De asemenea, sta­bileste gradul de uzura al masi­nii in raport cu condiţiile de functionare ale parţilor componente, repara si inlocuieste diferite piese, ansamble si subansamble, precum si accesoriile acestora - motoare, cutii de viteza, ambreiaje, sisteme de franare, alternatoare, sisteme mecanice, hidraulice şi pneumatice.

Beneficii

  • Salariu fix cu posibilitate de crestere in functie de implicarea si realizarile fiecaruia
  • Bonuri de masa
  • Recompense financiare suplimentare zilnice/saptamanale
  • Concediu anual platit
  • Zile libere legale
  • Respectarea programului de lucru
  • Pauza de masa
  • Contract pe perioada nedeterminata

Responsabilitati

  1. Efectueaza lucrarile de reparatii auto repartizate de catre Responsabilul de Atelier
  2. Respecta tehnologia reparatiilor si conditiile de calitate impuse de catre normativele constructorului
  3. Efectueaza un control final la terminarea ciclului de reparatie pentru a se asigura de calitatea lucrarilor de reparatie
  4. Informeaza Responsabilul de Atelier despre toate nonconformitatile observate la autovehicolul aflat in reparatie
  5. Cere ajutorul Responsabilului de Atelier sau al colegilor pentru toate problemele tehnice pe care nu le poate rezolva singur
  6. Comunica Responsabilului de Atelier de indata ce a terminat reparatia
  7. Foloseste si are grija de sculele si dispozitivele primite in dotare cat si de cele aflate in dotarea atelierului
  8. Depoziteaza reziduurile rezultate in urma procesului de reparatie in containerele special amenajate, respectand destinatia acestora
  9. Mentine ordinea si curatenia in atelier, impreuna cu ceilalti colegi