Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Hunedoara; Deva; Orăștie

POSTUL ESTE LOCAT IN HUNEDOARA!

Responsabilitati ale postului:

Intocmeste si lanseaza in timp util comenzile catre furnizori pe baza conditiilor comerciale si parametrilor din sistem;
Genereaza si pune la dispozitia furnizorilor un forecast periodic; analizeaza deviatiile dintre cantitatile prezise si cele comandate, cauta si gaseste motivele reale pentru aceste diferente, se consulta si actioneaza impreuna cu Managerul Logistica;
Urmareste confirmarea comenzilor de catre furnizori;
Analizeaza lipsa materii prime/exces de materiale si informeaza conform regulilor de reactie
Urmareste livrarea comenzilor conform termenelor confirmate, pana la receptionarea acestora;
Stabileste nivelul optim al stocurilor de materie prima si se asigura de respectarea diferentele de livrare, atat cantitate facturata fata de cantitate comandata, cat si cantitate receptionata fata de cantitate facturata.

Urmareste introducerea de produse noi si modificari de fabricatie, care implica aparitia de noi materiale, actionand pentru a obtine noile materiale la timp si a nu crea stocuri neutilizabile din repere iesite din consum;
Ia nota de problemele de calitate legate de reperele si furnizorii din responsabilitatea sa si ia masuri pentru a asigura in continuare bunul mers la productiei;

Principalele cerinte dpdv tehnic

Studii superioare ;
Experienta relevanta in domeniul aprovizionarii cu materiale constituie un avantaj;
Experienta intr-o companie multinationala reprezinta un plus;
Cunoştinţe operare PC-pachetul MS Office nivel mediu (buna cunostere MS EXCEL);
Limbi straine: engleza - nivel mediu si cunoasterea altor limbi de circulatie internationala constituie un avantaj
Cunoasterea programelor informatice ERP.

Principalele cerinte dpdv profil personal

Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor;
Abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa
Capacitate de analiza
Initiativa si orientare spre invatare
Harnic, perseverent, onest si simt dezvoltat al responsabilitati
Persoana capabilă să lucreze in conditii de stres si program prelungit cu respectarea riguroasa a termenelor de executie a lucrarilor de care raspunde.

Departamentul in care este incadrata pozitia: Logistica-Aprovizionare
Raportare directa catre: Manager Logistica
Personal in subordine: nu exista
Oferim:

Pachet salarial motivant (salariu fix, bonuri de masa, transport decontat);
Training-uri specifice functiei;
Lucrul intr-o companie multinationala la standarde internationale.