Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Timișoara

Daca esti o persoana cu abilitati tehnice in marketing digital dar interesata sa comunici cu clientii si colegii am dori sa te cunoastem!

Descriere pozitie:

Crearea si mentinerea unei prezente active a companiei in mediul online si offline prin analiza contextului, a trendurilor si implementarea de strategii de comunicare si marketing pentru atragerea de noi clienti si promovarea brandului.

Responsabilitati:

  • Analizeaza piata si contextul, urmareste trendurile si preferintele clientului tinta
  • Participa la elaborarea si este raspunzator de implementarea planului de marketing, a strategiei de produs si vanzari
  • Analizeaza si realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si vanzari pe baza indicatorilor stabiliti si a bugetului alocat
  • Creaza text, imagine si continut video pentru paginile web, social media si/sau materiale promotionale/ newsletter intern/extern
  • Faciliteaza comunicarea online cu clientii, administreaza sistemul de sesizari si reclamatii
  • Participa la organizarea de evenimente interne (staff retreat, etc.) si/sau externe (conferinte/workhopuri/targuri, etc)
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii

Cerinte:

  • Experienta in utilizarea platformelor social media, Web WorldPress, operarea bu baze de date
  • Cunostinte avansate de SEO/SEM, Google AdWords si Analitics, Email & SMS marketing
  • Abilitati de creare continut media (text, imagine si video)
  • Cunostinte de cercetare de piata si analiza statistica
  • Cunostinte de promovare si vanzare a produselor/serviciilor
  • Analitic, spirit de initiativa
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Cunostinte de limba Engleza

  • Interviu online
  • What is the most important thing a social marketing specialist should be doing?
  • Can you describe your biggest social media failure?
  • Give us some examples of the social media projects you’ve worked on.