Detalii loc de munca

Marketing specialist

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat , Română - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Adresa
Posturi disponibile
1

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie o persoana cu foarte bune abilitati in ceea ce priveste marketingul, atat online cat si offline.

Sa fie up to date cu noile trenduri din industria fashion, in Romania si in special in occident.

Cu o atitudine orientata puternic catre:

- vanzare

- pasionat de arta, moda si creatie

-cu bune abilitati de planificare, organizare, ascultare si intelegere,

- atentie distributiva si atentie la detalii

- disponibil pentru atingerea obiectivelor!

Cautam un partener auto-didact si dedicat proiectelor in care se angreneaza!

Despre noi

Suntem un magazin online de lenjerie intima premium (Premium Lingerie Multibrand Online Store). Pe langa acest lucru reprezentam si unul dintre cele mai consacrate brand-uri de dresuri pentru femei. Avem o experienta pe piata de profil de peste 25 de ani iar obiectivul nostru este sa devenim cea mai mare platforma online de lenjerie intima din Romania.

Cerinte:

Buna intelegere a platformelor de socializare.

Concepere si creativitate comerciala!

Abilitati de copywriting – adaptare la audientele companiei,  aprodusului si/sau serviciului promovat.

Cunoasterea avansata a platformelor de promovare: Facebook, Google, Youtube (GoolgeAds, BusinessAdManager, Google Analytics)

Cunostite SEO obligatorii.

Mix intre creativitate si analiza datelor

Stapanirea cateva tool-uri utile pentru a putea masura impactul mesajelor creative si pentru a imbunatati rezultatele viitoarelor campanii.

Cunostinte de baza si functiile programelor Adobe Creative Suite - Photoshop, Illustrator, InDesign etc.

* Experienta in domeniul vanzarilor online de produse fashion, cunostinte si experienta in domeniul modei si al achizitiilor de produse, reprezinta un plus! De asemenea aspecte comerciale si logistice (creare si actualizare baza de date, stocuri, livrari, serviciul relatii clienti) reprezinta un plus. *

Responsabilitatile tale vor fi:

  • Managementul cont-urilor sociale, postarea si revizuirea de continut, monitorizarea brand-ului si a concurentei, derularea si monitorizarea campaniilor si managementul conversiilor.
  • Atingerea obiectivelor de vanzare si de crestere a brand-ului.
  • Intelegerea industriei si puterea de a planifica o strategie de crestere a vanzarilor si a brand-ului!
  • Intelegerea comportamentului consumatorului!
  • Urmarirea si intelegerea modificarii algoritmului retelelor sociale.
  • Gandirea si punerea in aplicare a campaniilor si a directiilor stabilite in cadrul departamentului de marketing.
  • Un adevarat Master Mind in ceea ce priveste analiza de date.
  • Coordonarea aspectelor comerciale si logistice (creare si actualizare baza de date, stocuri, livrari, relatii clienti)
  • Colaborarea permanenta cu departamentul graphic in vederea cresterii brand-ului si a notorietatii.
  • Coordonarea unui program de marketing afiliat.
  • Colaborarea si coordonarea mai multor agentii de marketing pentru fiecare channel in parte dorit a se dezvolta.