Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1500 - 1600 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

-  Studii superioare in domeniul economic/marketing;
-  Minim 3 ani de experienta in marketing offline & online,

-  Capacitate de a gandi strategii de marketing creative;

-  Experienta in Trade Marketing;

-  Capacitatea de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor limita;

-  Imagine de ansamblu si capacitate de concentrare pe detalii atunci cand e cazul;
-  Capacitatea de a interpreta si analiza rezultatele campaniilor de marketing;
-  Persoana familiarizata cu programe de grafica (coreldraw, adobe illustrator, adobe photoshop etc);
-  Experienta in copywriting;

-  Persoana serioasa, dedicata cu capacitate de invatare si dezvoltare;

-  Fire sociabila, optimista, spirit de echipa.

Responsabilitati

-  Promoveaza imaginea si produsele companiei prin folosirea Trade Marketingului;
-  Contribuie la stabilirea strategiei generale de marketing a companiei si implementarea acesteia;
-  Redacteaza si posteaza online materiale publicitare, articole, bannere, filme de prezentare, fise tehnice ale produselor comercializate;
- Intretine si actualizeaza informatii pe site-ul companiei si pe retelele de socializare;
- Imbunatateste imaginea, utilitatea si continutul paginii web, promoveaza cunoasterea firmei si creste rata de trafic a paginii web;
-  Dezvolta politici de fidelitate pentru clienti;
-  Analizeaza ofertele si identifica cele mai avantajoase forme de promovare;
- Coreleaza rezultatele din vanzari cu activitatea de marketing si imbunatateste strategia si  modul de lucru;
-  Concepe materiale suport pentru departamentul de vanzari;