Marketing/Sales Account Manager

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

Este responsabil pentru implementarea strategiei de vanzari a companiei si cresterea volumului de vanzari pentru clientii existenti si atragerea de clienti noi.

Cerinte:
- Minim 3 ani de experienta in managementul de vanzari in domenii ca: IT si Telecomunicatii.
- Automotivat si proactiv pentru atingerea targetelor de vanzari;

- Abilitati de negociere, netorking si comunicare;

- Abilitati organizatorice si analitice;

- Aptitudini de utilizare a calculatorului;

- Cunostere limba engleza, nivel mediu/avansat
- Proactivitate si initiativa

Responsabilitati:
- Realizeaza planul de vanzari pentru clientii existenti si planul pentru atragerea de clienti noi atat in zona B2B, cat si B2C.
- Analizeaza piata locala si competitorii directi/indirecti pentru a genera noi oportunitati in piata si pentru a identifica aspectele legate de imbunatatirea strategiei de vanzari.
- Este responsabil direct pentru atingerea targetelor de vanzari
- Identifica oportunitati comericale pentru cresterea veniturilor
- Ofera suport si consultanta clientilor din portofoliu, atat pre cat si post vanzare.
- Este responsabil direct pentru promovarea, dezvoltarea, organizarea produselor si serviciilor cu valoarea adaugata dezvoltate de catre Teracomm in parteneriat cu operatorii de telefonie mobile&fixa.

- Monitorizeaza clientilor existenti si redacteaza rapoarte lunare.

- Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectelor din portofoliu si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.

-Propune directorului general actiuni de marketing, si urmareste impactul in obtinerea obiectivelor de vanzari.

-Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul existent.

Beneficii:
- Salariu fix competitiv
- Plan de bonusare
- Plan de training-uri si dezvoltare profesionala si personala
- Laptop, telefon