Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Expoziției, București

Acest job nu mai este activ.

CANDIDATUL IDEAL

·        Creativ si original

·        Capabil de exprimare verbala cursiva, vocabular bogat

·        Capacitate de a grupa sau categoriza lucruri, informatii

·        Atentie selectiva, concentrata, dar si distributiva

·        Capacitati persuasive

·        Echilibru emotional

·        Responsabilitate personala

·        Capacitate de planificare si organizare

·        Capacitate de integrare în mediile de lucru

·        Spirit de echipa

RESPONSABILITATI:

·        analiza ofertelor publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor)

·        incheierea de parteneriate

·        proiectarea materialelor publicitare (anunturi, pliante, oferte etc.)

·        implementarea campaniilor de marketing

·        realizarea conceptului si implementarea evenimentelor conexe din cadrul targurilor (de la action plan si pana la finalizare)

·        analiza produselor si serviciilor existente ale organizatiei, in vederea propunerilor constructive pentru ridicarea calitatii acestora si pentru diversificarea lor

·        documentarea continua despre produsele oferite de concurenta si despre modul in care pot fi extinse si optimizate serviciile si produsele organizatiei

·        proiectarea de chestionare pentru studiul pietei, efectuarea culegerii de date si a prelucrarii statistice consecutive aplicarii lor, redactarea raportului de studiu al pietei

·        monitorizarea si evaluarea campaniilor de comunicare

CUNOSTINTE NECESARE:

·        Marketing

·        Managementul evenimentelor speciale

·        Cunoasterea pietei media

·        Tehnici de negociere

·        Operare PC: MS Office

·        Cunostinte superioare de limba engleza (citit, scris, vorbit)

·        Pregatirea de materiale si rapoarte

·        Permis de conducere categoria B

BENEFICII:

    • salariu fix (se negociaza in urma interviului)

    • telefon mobil

EXPERIENTA NECESARA: min. 3 ani intr-un post similar