Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

  • Studii superioare intr-un domeniu relevant
  • Minim 2 ani experienta in Digital /Online Marketing in cadrul unei agentii si/sau in mediul Retail
  • Comunicare excelenta in limbile romana si engleza
  • Cunostinte despre instrumentele de cercetare, tehnicile de comunicare cu consumatorii, strategie de comunicare a brandului
  • Excelente abilitati de project management

Descrierea jobului

  • Monitorizarea activitatilor de comunicare in mediul digital in concordanta cu strategia
  • Dezvoltarea unei strategii comune pe canalul de marketing digital, care sa sprijine si sa intareasca toate initiativele individuale de brand
  • Implementarea si monitorizarea unui set de indicatori de performanta pentru initiativele de pe canalul digital, in corelatie cu indicatorii de business;
  • Dezvoltarea si implementarea unei strategii CRM clare si eficiente, care sa capitalizarea toate informatiile despre consumatori prin actiuni relevante pentru diferitele tipuri de consumatori
  • Evaluarea tuturor oportunitatilor interne de actiuni pe canalul digital care sa aduca valoare adaugata si initierea de actiuni specificie pentru diferitele branduri.
  • Gestionarea comunicarii corporate pe canalul digital, sprijinirea dezvoltarii altor site-uri de brand

Descrierea companiei

  • Companie Luca & Associates Advisory Services e o companie de consultata care are contracte de colaborare cu unele din cele mai mari companii de Retail din Romania si nu numai. Suntem o echipa dinamica, cu multi ani de experienta in Retail si Tehnologie.