Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Marketing / Advertising

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal:

  • Entuziasm si pasiune pentru marketing;
  • Gestioneaza paginile de Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, Youtube si Linkedin. pregateste planul de postari si urmareste atingerea obiectivelor de reach, engagement si interaction
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste: Google AdWords, Google Search, Micro Sites/Landing Pages, Apps, SEO, Social Bakers, Google Analytics, Facebook/Instagram Statistics.
  • Coordoneaza campanii de google AdWords, google search si urmareste realizarea obiectivelor propuse;
  • Responsabil cu planificarea si urmarirea bugetului de digital si optimizarea bugetelor alocate in acord cu obiectivele
  • Responsabil cu rapoartele privind rezultatele actiunilor implementate precum si indicatorii specifici fiecarui canal de comunicare cu propuneri de imbunatatire si plan de actiuni.
  • Experienta in aplicarea tehnicilor de marketing online;
  • Copy writer skills
  • Cunostintele minime de design, folosirea programelor, Photoshop, adobe after efects sau Illustrator si abilitatati de design si cunostinte in utilizarea unui program de editare imagini reprezinta avantaj.
  • Atentie sporita la detalii;
  • Persoana cu initiativa, proactiva si cu incredere in sine;
  • Abilitati excelente de comunicare verbal si scrisa

Descrierea jobului:

· Managementul si operarea conturilor de Social Media ale companiei

· Concepere si transmitere de Newslettere saptamanal

· Creare continut atractiv si original (text & visual);

· Analiza rezultatelor campaniilor de promovare online si monitorizarea statisticilor, sintetizand rezultatele in rapoarte catre management