Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

32 Intrarea Bitolia, București

 RESPONSABILITATILE GENERALE ALE POSTULUI

      • Are responsabilitatea sa colecteze informatiile specifice domeniului realizand managementul urmatoarelor activitati: identificarea celor mai bune surse de informare, asigurarea colectarii periodice, sistematice a informatiilor,  asigurarea ca informatiile sunt distribuite cu regularitate in companie;

      • Informeaza headquarters  prin proceduri care se deruleaza regulat,  despre rezultatele cercetarilor de piata si analizele de vanzari;

      • Construieste concluziile si interpreteaza rezultatele cercetarilor si analizelor adecvat pentru departamente din companie;

      • Dezvolta si imbunatateste permanent aspectele sistemelor de rapoartare si analiza;

      • Livreaza prezentarea, pregateste rapoartele finale de analiza si face recomandari pentru activitatile si proiectele viitoare ale companiei;

      • Este implicat in interogarea unor baze de date interne de unde va genera anumite rapoarte  catre departamentele de Marketing si TradeMarketing.

PROFILUL TEHNIC

    • Specialist in utilizare date de cercetare de piata si extragere insights:

      • metodologii cercetare

      • consumer & Retail Audit Data

      • procese si proceduri asociate

      • project management

      • cunoastere categorii FMCG constituie un avantaj

    • Abilitati analitice cu experienta in modele statistice si analize;

    • Expert in Excel, Powerpoint;

    • Abilitati deosebite in operarea cu baze de date

  BACKGROUND ACADEMIC SI PRACTIC:

    • Absolvent universitate cu profil economic/marketing;

    • Experienta 2 ani in cadrul unui department de marketing (FMCG field este un avantaj);

    • Cunoastere limba engleza, nivel avansat (scris si vorbit);

    • Intelegere business.

OFERTA:

    • Oportunitati de dezvoltare de cariera in cadrul companiei;

    • O echipa tanara si dinamica;

    • Pachet salarial atractiv;

    • Sansa de a gusta din succesul unui lider de piata.