Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Târgu Mureș, Hunedoara, Alba Iulia, Turda

LeadUp Academy asista o companie romaneasca competitiva in realizarea procesului de selectie pentru postul de:

Manager Zonal Vanzari | Automatizari

Responsabilitatile postului:

  • Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti;
  • Oferteaza produsele din portofoliu catre toti clientii din aria arondata;
  • Solicita informatii de la clienti in ceea ce priveste obiectivul care este de interes (produse, locatia obiectivului, persoane decidente, buget, solutii tehnice, termene, proiectant, sursa fondurilor, valori);
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a companiei;
  • Intocmeste rapoarte privind piata, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
  • Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit conform targetului in zona sa de responsabilitate;
  • Ofera servicii de asistenta post-vanzare si consultanta tehnica de specialitate clientilor existenti si celor potentiali in colaborare cu departamentul suport tehnic;
  • Stabileste impreuna cu clientii modalitatile de plata si de livrare in acord cu politica comerciala a companiei;
  • Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • Realizeaza ofertele comerciale pentru clientii aflati in portofoliul sau;
  • Redacteaza rapoarte de activitate si participa activ la sedintele stabilite.

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare tehnice – profil automatizari;
  • Experienta in vanzarea de produse si solutii tehnice;
  • Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si gestionare a timpului.

Clientul nostru este o companie specializata in vanzari, avand colaborator principal Rockwell Automation.