Manager zona Timisoara, Arad

manager

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilități:
• Să coordoneze echipa de vânzări și administrativă, din regiunea arondată;
• Să inițieze și implementeze proiecte specifice în zona de lucru;
• Este responsabil pentru activităţile promoţionale şi tehnice în aria de acţiune;
• Să menţină un contact direct şi permanent cu piaţa prin factorii de influenţare a pieţei cheie şi un contact direct cu distribuitorii şi utilizatorii finali (ferme) de acelaşi tip. Să viziteze în mod constant clienţii key-account din teritoriu;
• Răspunde de prezentarea, promovarea și vânzarea produselor în conformitate cu standardele, politicile comerciale și procedurile companiei;
• Să transmită datele tehnice şi propunerile clienţilor key-account din zona respectivă;
• Raspunde de îndeplinirea target-ului de vânzări, cantitativ și valoric, de încasarea contravalorii produselor livrate către clienții din regiune, precum și pentru respectarea regulilor stabilite de conducerea societății cu privire la cuantumul vânzărilor cu încasare ulterioară, la termenele stabilite;
• Să monitorizeze, să analizeze și să verifice săptămânal performanța obținută pe regiunea de lucru alocată, astfel încât să identifice, să prioriteze și să remedieze problemele apărute și să caute soluții pentru a aduce îmbunătățiri;
• Să întocmească periodic rapoarte de activitate pentru management;

Cerințe:
• Studii de Inginer / echivalentul sau mai mult, în agricultură;
• Experiență pe piata PPP de minim 5 ani
• Cunoştinţe aprofundate de vânzări sau experienţă în agricultură;
• Cunoașterea limbii engleze – bine (vorbit,scris,citit)
• Capacitatea de procesare date pe calculator
• Experienţă într-un mediu de afaceri naţional, competitiv
• Permis de conducere tip B

Vă rugăm să aplicați la acest job doar dacă aveți domiciliul în județul Timișoara

Oferta (bonusuri, beneficii)
• se va discuta în cadrul interviului