Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Șoseaua Banatului, Chitila

Chimtotal Trading reprezentant si distribuitor oficial Carrier Transicold Europe in  Romania angajeaza MANAGER VANZARI pentru agregate frigorifice Carrier care se folosesc pe autovehicule si camioane destinate transportului cu temperatura controlata.

Cunostinte necesare:

  • Absolvent facultate preferabil tehnica
  •  cunostinte din domeniul economic, management,  marketing;
  • Vorbeste si scrie fluent engleza
  • Cunostinte de tehnica de negociere, vanzari
  • Cunostinte de sustinere prezentari si operare calculator
  • Experienta in domeniul vanzarilor de min 3 ani
  • Carnet tip B

Competente si calitati personale:

  • Aptitudini excelente de comunicare, creator si mentinator de "networking"
  • Capacitate de persiuasiune si negociere
  • Orientare catre rezultat
  • Capacitatea de a avea initiativa si de a lua decizii
  • Intelegerea aspectelor legate de buget si profit
  • Capacitatea de a evalua si prioritiza
  • Capacitatea de a lucra sub presiune
  • Capacitatea de a mobiliza relatiile interfunctionale inspre indeplinirea deadline-urilor
  • Analiza si raportare conforme si in timp
  • Leadership si impact personal

Responsabilitati

  • promoveaza imaginii, creste cifra de afaceri
  • este interfata tehnico-comerciala intre compania mama Carrier Transicold si Chimtotal Trading
  • organizeaza campanii de promovare
  • Raspunde de atingerea  obiectivelor setate prin activarea functiunilor de vanzari si prin aplicarea operatiilor de vanzare
  • Se ocupa de tot ceea ce implica relatia cu clientul (prezentari, intalniri, propuneri, rapoarte, contracte, comenzi, vizarea activitatii departamentului de montaj: calitatea executiei, necesare, livrari etc)
  • Raspunde de asigurarea profitabilitatii corecte pentru companie in contracte sau comenzi incheiate. Mentinerea, cultivarea si dezvoltarea relatiei cu posibili terte body-uri care pot duce la dezvoltarea relatiei si a vanzarilor.
  • Responsabil cu observarea si fructificarea oportunitatilor in timp util
  • Monitorizarea stricta a cheltuielilor de desfasurare a actiunilor de vanzare
  • Lucrul in teren de 60%

Scopul postului este acela de atingere a obiectivelor strategice ale firmei care conduc la implementarea viziunii acesteia si acela de a aduce un plus valoare in dezvoltarea pietei , in acest domeniu.
Oferim pachet salarial atractiv, masina si conditii excelente de dezvoltare profesionala, traininguri si oportunitatea de dezvoltare a echipei.