Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Interioară 2, Constanța

Coordoneaza, organizeaza, si controleaza activitatea departamentului de vanzari pe zona alocata in vederea atingerii obiectivelor agreate .

Elaboreaza si implementeaza strategia comerciala, stabileste planul anual de vanzari.

CANDIDATUL IDEAL:

    • Studii superioare (superioare tehnice sau economice finalizate constituie un avantaj )

    • Competenta, dinamism, capacitatea de initiativa si disponibilitatea la   schimbare

    • Abilităţi de organizare si managementul timpului;

    • Abilităţi de comunicare şi negociere; spirit analitic si sintetic, proactiv

    • Capacitatea de a fi un adevarat model profesional pentru echipa

    • Rezistenta la stres

    • Abilitati foarte bune de operare PC (Microsoft Word & Excel , Microsoft  Office Outlook , Internet , E-mail )

Responsabilitati:

    • Propune , prognozeaza si  implementeaza politica de vanzari la nivelul departamentului de vanzari pe luna, trimestru, an, in concordanta cu obiectivele strategice ale companiei;

    • Monitorizeaza evolutia pietei (distributie, preturi, competitie etc), si propune actiuni de eficientizare a vanzarilor;

    • Verifica rapoartele de activitate, rapoartele de vanzari ale echipei pe care o coordoneaza;

    • Prezinta rapoartele de vanzari ale intregii echipe de vanzari;

    • Analizeaza periodic activitatea de vanzari, intocmirea rapoartelor şi propune  solutii in vederea imbunatatirii activitatii de vanzari;

    • Intocmeste si gestioneaza bugetul anual de venituri si cheltuieli

Beneficii:

• Salariu atractiv
• Telefon
• Masina de serviciu
• Bonus raportat la performanta