Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Satu Mare, Zalău

 Studii superioare de preferinta tehnice
- Atestat coordonator transport
- Cunoştinţe de bază în domeniul transportului de marfuri
- Cunoasterea legilor de transport in vigoare
- Permis de conducere categoria B
- Experienta in coordonarea unei echipe
- Atitudine constructivă, orientare spre rezultate
- Capacitate exemplara de organizare si planificare
- Cunoştinţe limbă străină: engleză

Descrierea jobului

Obiectivul postului: coordonarea dispecerilor de transport si a conducatorilor auto in vedera atingerii tragetelor.

- Planifica, organizeaza, coordoneaza activitatea zilnica de transport intern/international a flotei alocate.
- Asigura necesarul de soferi pentru flota coordonata prin planificarea si rotirea corespunzatoare a acestora, cu respectarea timpilor de odihna necesari soferilor
- Monitorizeaza comunicarea catre a soferi a informatiile necesare astfel incat cursa sa se desfasoare in cel mai scurt timp si cu cheltuieli minime (traseu, detalii comanda, restrictii, conditii de trafic, vreme etc)
- Colaboreaza cu trainerul desemnat, in vederea imbunatatirii performantei soferilor.
- Monitorizarea incadrarii soferilor in indicatorii (KPI) stabiliti –consum de combustibil, intarzieri la incarcare/descarcare, stare estetica masina.
- Se asigura de atingerea obiectivelor cu incadrarea in bugetul de cheltuieli, monitorizeaza gradul de realizare a acestora si armonizeaza activitatile care conduc la realizarea lor.
- Urmareste reinnoirea sau vizarea din timp a autorizatiilor necesare functionarii departamentului
- Consiliaza si instruieste angajatii din subordine
- Participa in echipa de expertizare a accidentelor de munca din departament.

Se ofera:
-pachet salarial motivant
-sustinere in dezvoltarea profesionala

Locatia postului este la Baia Mare. Pentru persoanele din alte localitati postul presupune relocare.

Descrierea companiei

Compania ATP Transit, parte a grupului ATP Exodus, opereaza cu profesionalism si seriozitate pe piata de transport marfuri generale sau periculoase, în regim de camion complet sau grupaj.

Cautam in permanenta sa identificam solutii inovative si suntem intotdeauna pregatiti pentru a face fata provocarilor.

Oferim servicii de consultanta pe intreg procesul logistic prin intermediul departamentelor noastre de dispecerat si trafic, printr-o comunicare eficienta.

Credem ca totul este posibil atata timp cat exista o echipa de incredere, care lucreaza cu profesionalism si multa motivatie.

Te provocăm să faci un pas înainte în cariera ta alături de noi.