Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Pantelimon

Responsabilitatile postului:

  • Implementează strategia de resurse umane si politicile aferente pentru a susţine strategia de afaceri şi atingerea obiectivelor organizaţiei
  • Defineşte şi implementează procedurile de resurse umane (recrutare, inducţie, traning şi dezvoltare, managementul performanţei, managementul carierei, administrare şi salarizare resurse umane) şi formulează explicit şi acţiunile care trebuie întreprinse în acord cu politicile adoptate
  • Defineşte şi implementează programe de schimbare majoră, graţie cărora organizaţia va putea să reacţioneze strategic la noile cerinţe şi să-şi continue funcţionarea eficace în mediul dinamic în care operează
  • Defineşte un cadru coerent de dezvoltare a resurselor umane pentru asigurarea oportunităţilor de învăţare, dezvoltare şi instruire, menite să îmbunătăţească performanţele individuale, de echipă şi organizaţionale
  • Asigură consultanţa către managementul organizaţiei în toate problemele de management al resurselor umane;
  • Construieste bugetul de resurse umane şi urmăreşte încadrarea acestuia în limitele aprobate
  • Proiectează rapoarte specifice de resurse umane şi asigură implementarea şi menţinerea acestora în scopul de a da suport deciziilor în domeniul managementului resurselor umane
  • Coordonează proiecte şi iniţiative ce au ca obiectiv schimbarea culturii organizaţionale şi implică angajaţii şi managerii în procesul de management al schimbării
  • Planifică şi implementează programe destinate să sporească eficacitatea cu care funcţionează organizaţia - managementul performanţei, implementarea muncii de echipă, managementul carierei, managementul recompenselor.

Cerinte:

  • Studii superioare, cursuri de specialitate
  • Peste 10 ani de experienţă relevantă în domeniul resurselor umane şi în derularea proceselor specifice de resurse umane (recrutare, traning şi dezvoltare profesională, integrare profesionala, evaluarea performantelor angajatilor, dezvoltare şi transformare organizaţională, administrare şi salarizare resurse umane);
  • Peste 5 ani în managementul funcţiunii de resurse umane şi al echipelor de resurse umane;
  • Cunoştinţe solide de legislaţie în domeniul resurselor umane;
  • Cunoştinţe de operare PC - pachetul Microsoft Office (word, excel, power point, outlook).
  • Competenţe generale: orientarea spre rezultate, muncă de echipă, comunicare.
  • Competenţe manageriale: luarea deciziei, planificare şi organizare, dezvoltarea şi construirea echipei.