Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1200 €

Candidatul ideal:

  • Ai cunoștinte solide și actuale despre industria ospitalității și piața locală;
  • Ai bune abilități de comunicare și prezentare;
  • Esti un bun negociator și ai abilități de up-selling;
  • Ești proactiv(ă), perseverent(ă), capabil(ă) să găsești soluții, creativ(ă), cu inițiativă;
  • Ești capabil(ă) să te adaptezi rapid;
  • Deții bune cunoștinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);
  • Vorbești fluent engleza;

Responsabilități:

  • Administrarea si asigurarea bunei functionari a restaurantului/locatiei.
  • Supervizarea si formarea angajatilor, asigurarea controlului calitatii produs/serviciu.
  • Asigura respectarea ritmului servirii, adaptat nevoilor clientilor;
  • Anticipeaza si vegheaza la buna desfasurare a servirii;
  • Controleaza facturarea si incasarile;
  • Gestioneaza stocurile si inventarul;
  • Organizeaza munca si asigura o buna transmitere a informatiilor;
  • Achizitionarea de produse alimentare sau nealimentare necesare.
  • Formularea, dezvoltarea și implementarea strategiilor de preț;
  • Conceperea unor oferte atractive;
  • Monitorizarea modului de derulare a contractelor și achitarea integrală de către client a contravalorii serviciilor/ produselor oferite;
  • Monitorizarea gradului de satisfacție al clienților în legătură cu serviciile/ produsele oferite de societate;
  • Sintetizarea rezultatelor obținute în procesul vânzării și întocmirea rapoartelor solicitate de superiori;
  • Răspunde de realizarea planurilor de vânzări precum și a obiectivelor/target-urilor de vânzări;
  • Păstrarea legăturii cu clientul în ceea ce privește acceptarea ofertei până la luarea de către client a deciziei finale în legatură cu oferta;
  • Asigurarea corelării activitătii tuturor compartimentelor implicate în faza de pregătire a evenimentului cât și pe parcursul derulării acestuia;
  • Realizarea de studii comparative de analiză internă și a competiției;
  • Prospectarea pieței, identificarea unor noi oportunități de vânzare și a clienților noi;