Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

     Responsabilităţi:

  • Menţine şi dezvoltă relaţiile cu dealerii auto;
  • Atrage noi clienţi şi vinde gama de produse din portofoliu: credit auto, leasing financiar, leasing operaţional, asigurări auto, asigurări viaţă, etc.;
  • Realizează planul de vânzări;
  • Analizează piaţa şi identifică principalii competitori la prescriptorii alocaţi;
  • Contactează clienţii şi pregăteşte oferta de finanţare;
  • Urmăreşte şi dezvoltă relaţiile cu clienţii, fidelizează clienţii prin serviciile oferite;
  • Prezintă caracteristicile şi beneficiile produselor companiei.

Cerinţe:

  • Studii superioare finalizate
  • Permis de conducere categoria B
  • Cursuri de vânzări, negociere, comunicare constituie un avantaj
  • Experienţa în domeniul vânzărilor/finanţărilor constituie un avantaj
  • Cunostinte IT: MS Office, instrumente de raportare
  • Limba engleză /franceză (nivel mediu)
  • Foarte bune abilităţi de comunicare
  • Orientare spre rezultate
  • Atenţie la detalii şi respectarea termenelor
  • Capacitate de organizare şi gestionare a timpului
  • Spirit de echipă

Beneficii:

  • salariu fix + tichete de masă + bonus în funcţie de performanţă: Creşte-ţi singur venitul lunar!
  • oportunităţi de dezvoltare şi avansare în cadrul grupului Societe Generale, în concordanţa cu performanţele profesionale: Nu-ţi oferim doar un loc de muncă, ci şi un parcurs profesional atractiv.
  • asigurare de viaţă: Ne interesează protejarea şi siguranţa ta financiară în cazul unor evenimente neprevăzute!
  • asigurare medicală la o clinică privată: Ne interesează sănătatea ta!
  • instrumentele de lucru folosite: autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil. Pentru că ne interesează să-ţi desfăşori activitatea ȋn condiţii optime!
  • mediu de lucru plăcut: Te aşteaptă nişte colegi minunaţi!