Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Alexandriei, București

Cerinte:
- Studii superioare absolvite, de preferat in domeniul economic;
- Experienta profesionala in domeniul comercial/managerial de minim 2 ani
- Abilitati de gestionare si conducere echipe
- Cunostinte in domeniul gestiunii bugetelor si produselor;
- Bune abilitati comerciale si organizatorice;
- Implicare, receptivitate, flexibilitate
- Capacitate de efort sustinut

Managerul de raion gestioneaza impreuna cu echipa sa vanzarile si politica de pret a raionului, fiind responsabil de rezultatele comerciale, de satisfactia clientilor si de dezvoltarea permanenta a ofertei si serviciilor.

Responsabilitati:
- Coordoneaza activitatea de aprovizionare si prezenta la vanzare a produselor
- Asigura promovarea atractiva si semnalizarea corecta a produselor din raionul sau
- Realizeaza comenzile de marfa
- Gestioneaza personalul din subordine si bugetul financiar
- Este responsabil de gestiunea raionului: stocuri, vanzari, profit, preturi, etc.
- Se preocupa activ de nevoile si solicitarile clientilor, fiind constant in legatura cu acestia

Beneficii:
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie stabila si un mediu dinamic, competitiv
- Asigurare medicala la o clinica privata
- Bonuri de masa

Descrierea companiei:
Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In prezent, in lume existã peste 70 de hipermarketuri Cora: in Franta, Belgia si Romania. In Romania, Cora are in prezent 11 magazine. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!