Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Constanța; Tulcea; Mangalia; Năvodari

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Candidatul ideal

Manager proiect-vanzari “ VANZARI PARDOSELI CALDE” 2 POSTURI - CONSTANTA ( ZONA DOBROGEA-LITORAL)

Cautam un coleg Manager proiect - dinamic, organizat, cu experienta in domeniul pardoselilor calde (parchet, mocheta, pvc) si caruia sa ii placa sa lucreze in echipa, mai precis in echipa noastra, la Grup Menatwork -

Cerinte obligatorii :

Experienta in vanzari - pardoseli calde (parchet, mocheta, pvc) : minimum 1 an;
Experienta in domeniul materialelor de constructii si amenajari interioare reprezinta un avantaj
Orientare catre client si excelente abilitati de comunicare
Abilitati de vanzare, negociere si promovare de solutii complete
Diplomatie si orientare catre rezolvarea necesitatilor clientilor
Abilitati de organizare, planificare si prioritizare
Harnic, perseverent, onest, cu simt dezvoltat al responsabilitatii
Initiativa si orientare spre invatare
Autonomie si capacitatea de a evalua situatii diferite
Operare MS Office ( Excel, Word )
Permis de conducere categ B

Descrierea jobului

1. Realizarea planului anual de vanzari,
• Realizarea de vanzari directe in zona alocata si activitati de consiliere a clientilor
2. Acorda suport tehnic de specialitate si informatii despre produsele gestionate echipei de vanzari si clientilor.
3. Asigura implementarea strategiei de vanzari, stabilita pentru categoria de produse gestionate in vederea realizarii obiectivelor de vanzari si profitabilitate;
4. Dezvolta relatiile cu clientii existenti si identifica noi clienti pentru categoria de produse gestionate (negociaza termeni contractuali si aspecte legate de preturi/adaosuri, termene de livrare, cantitati).
5. Colecteaza si furnizeaza informatii referitoare la piata produselor comercializate si la concurenta
6. Realizeaza raportari specifice activitatii.

Se ofera:
- Salariul fix+bonuri de masa+bonus pentru vanzari;
- Formare profesionala si instruire intr-un domeniu tehnic;
- Mediu de lucru placut si siguranta intr-o echipa performanta;
- Masina de serviciu;
- Laptop;
- Telefon mobil.

Descrierea companiei

GRUP MENATWORK este un important producator si furnizor de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. GRUP MENATWORK este prezent în România prin 4 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA, BACAU. Prin intermediul filialelor, MENATWORK dispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României. GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisinau. -

logo MENATWORK verde