Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1500 €

Pentru o companie care activeaza in domeniul IT cautam: Manager proiect.

Responsabilități:

  • Coordonează inițierea și planificarea proiectelor;
  • Asigură alocarea resurselor pentru a construi corect echipele de proiect;
  • Coordonează etapele intermediare ale proiectelor atribuite cu scopul de a minimiza deviațiile livrabilelor de la scop, termene și resursele stabilite inițial;
  • Coordonează problemele/ cererile de schimbare, pentru a asigura și controla respectarea scopului proiectului;
  • Utilizează instrumente de Management de Proiect (template-uri și aplicații) pentru a promova standardizarea;
  • Informează managementul superior IT și clienții despre statusul proiectelor atribuite, în mod periodic/ la cerere, cu scopul de a oferi o imagine clară și precisă referitoare la stadiul proiectului.
  • Coordoneaza echipele alocate proiectelor ,asigura suportul si consultanta pentru atingerea obiectivelor stabilite in termenele agreeate.
  • Studii:
  • Studii universitare tehnice IT sau de management;
  • Experienţa pe un post similar;

Cunoștințe, aptitudini & abilități:

  • Abilități de leadership;
  • Abilitatea de a organiza și de a motiva echipa;
  • Excelente abilități de planificare, organizare și coordonare;
  • Excelente abilități de comunicare, relaționare interpersonală, negociere și prezentare;
  • Persoană auto-motivată (self-starter, capabilă să ofere îndrumare membrilor echipei);
  • Puternice aptitudini analitice și de rezolvare a problemelor;

Oferta (beneficii, avantaje):

  • Dezvoltare profesională ;
  • Mediu plăcut de lucru și stimulativ alături de o echipă de profesioniști;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa.