Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Constanța

Candidatul ideal

Cerinte:
-Studii tehnice in domeniul constructiilor;
-Minim 5 ani experienta in domeniu (inginer constructii, diriginte santier, manager proiect fonduri europene etc.);
-Cunostinte in domeniul constructiilor: executie, coordonare, verificare, dirigentie santier;
-Capacitate de planificare si organizare a activitatilor;
-Abilitati de relationare si de a lucra in echipa;
-Orientare spre rezultate;
-Abilitatea de a respecta termene limita;
-Capacitate de analiza si sinteza;
-Cunostinte de lucru pe calculator (minim pachetul Office si program de intocmire devize);
-Permis actegoria B;
-Candidatul trebuie sa detina urmatoarele calitati: să prezinte entuziasm pentru proiect, să fie un om de acțiune, să fie un constructor și conducător de echipă, să fie capabil să învețe de la alții, să fie un bun negociator, să aibă aptitudini pentru comunicare, să fie competent în planificarea și organizarea bugetului, să fie orientat către beneficiar, să aibă capacitatea de a influența și de a convinge, să aibă abilitatea de a delega;
-Norma de lucru este 8h/zi.

Descrierea postului:
-Elaboreaza planul de desfasurare a proiectului (identifica sarcinile, planifica activitatile, evalueaza necesarul de resurse materiale, financiare si umane pentru derularea proiectului);
-Urmareste si raspunde de buna executare a lucrarilor incredintate, la termenele stabilite, in functie de graficele de executie si de indeplinirea parametrilor de calitate;
-Asigura respectarea planului de executie pe activitati, organizeaza si impune ritmul de executie pentru realizarea lucrarilor la termenele propuse conform graficelor de esalonare a lucrarilor previzionate;
-Organizeaza santierele de lucru in regie proprie sau cu subcontractori;
-Coordoneaza echipele de lucru si/sau activitatea subcontractorilor;
-Face selectia furnizorilor, negociaza contractele cu furnizorii si propune solutiile finale;
-Face demersurile necesare pentru obtinerea certificatelor de urbanism, avizelor necesare si autorizatiilor de construire; colaboreaza cu autoritatile in acest sens;
-Obtine oferte de la diversi colaboratori si urmareste derularea contractelor incheiate (plati, procese verbale finalizare lucrari, etc.);
-Planifica, verifica, organizeaza, controleaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului, impreuna cu echipa de proiect;
-Intocmeste rapoarte zilnice de informare, in legatura cu evolutia proiectului;
-Stabileste structura graficului de executie;
-Estimeaza si bugeteaza costurile proiectului;
-Intocmeste si aproba situatiile de lucrari din punct de vedere cantitativ si calitativ;
-Emite necesarele de materiale si echipamente aferente proiectului si este responsabil cu achizitionarea acestora;
-Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
-Raporteaza superiorilor tendintele de deviatie de la planul de proiect (buget, calendar, calitate), mentionand cauzele si propunand masuri de rezolvare;
-Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.

Beneficiile vor fi discutate in cadrul interviului.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi anuntata ulterior.