Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

Cerinte:
-Studii tehnice in domeniul constructiilor;
-Minim 5 ani experienta in domeniu (inginer constructii, sef de santier, diriginte santier, manager proiect );
-Cunostinte obligatorii de minim 3 ani  in  executia de constructii rezidentiale, vile S+P+2E si S+P+12E, extindere si modernizare;
-Capacitate de planificare si organizare a activitatilor;
-Abilitati de relationare si de a lucra in echipa;
-Orientare spre rezultate;
-Abilitatea de a respecta termene limita;
-Capacitate de analiza si sinteza;
-Cunostinte de lucru pe calculator (minim pachetul Office, Autocad reprezinta un avantaj);
-Permis categoria B;

Descrierea postului:
-Elaboreaza planul de desfasurare a proiectului (identifica sarcinile, planifica activitatile, evalueaza necesarul de resurse materiale, financiare si umane pentru derularea proiectului);
-Urmareste si raspunde de buna executare a lucrarilor incredintate, la termenele stabilite, in functie de graficele de executie si de indeplinirea parametrilor de calitate;
-Asigura respectarea planului de executie pe activitati, organizeaza si impune ritmul de executie pentru realizarea lucrarilor la termenele propuse conform graficelor de esalonare a lucrarilor previzionate;
-Organizeaza santierele de lucru in regie proprie sau cu subcontractori;
-Coordoneaza echipele de lucru si/sau activitatea subcontractorilor;
-Face selectia furnizorilor, negociaza contractele cu furnizorii si propune solutiile finale;
-Face demersurile necesare pentru obtinerea certificatelor de urbanism, avizelor necesare si autorizatiilor de construire; colaboreaza cu autoritatile in acest sens;
-Obtine oferte de la diversi colaboratori si urmareste derularea contractelor incheiate (plati, procese verbale finalizare lucrari, etc.);
-Planifica, verifica, organizeaza, controleaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului, impreuna cu echipa de proiect;
-Intocmeste rapoarte zilnice de informare, in legatura cu evolutia proiectului;
-Stabileste structura graficului de executie;
-Estimeaza si bugeteaza costurile proiectului;
-Intocmeste si aproba situatiile de lucrari din punct de vedere cantitativ si calitativ;
-Emite necesarele de materiale si echipamente aferente proiectului si este responsabil cu achizitionarea acestora;
-Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
-Raporteaza superiorilor tendintele de deviatie de la planul de proiect (buget, calendar, calitate), mentionand cauzele si propunand masuri de rezolvare;
-Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.

Beneficiile vor fi discutate in cadrul interviului.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi anuntata ulterior.