Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, rusă

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

Studii si specializari: studii superioare tehnice, economice sau absolvent facultate matematica/fizica.
- Cunostinte de operare PC nivel avansat Office,DWG, Internet,Primavera sau Microsoft Project (constituie un avantaj)

-Cunoasterea unei limbi straine - engleza (nivel avansat constituie un avantaj), rusa (nivel mediu constituie avantaj)

- Foarte bune capacitati de organizare si planificare

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, calm si capacitate de analiza si sinteza.

- Capacitate de adaptare rapida si lucru in conditii de stres

-Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate

-Capacitatea de a lucra independent, fara supervizare sau indrumare, dar si in echipa

-Permis de conducere cat B (constituie un avantaj)

Responsabilitati:

-Coordonarea eficienta a activitatilor din cadrul proiectelor in vederea atingerii obiectivelor stabilite.

-Organizarea activitatilor in cadrul proiectelor , elaborarea si respectarea metodelelor de lucru si procedurilor specifice ,verificarea tuturor resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor  proiectelor, verificarea realizarii activitatilor in concordanta cu cerintele proiectelor.

-Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectelor, precum si respectarea obligatiilor contractuale ce decurg din acordurile de parteneriat.

- Studierea documentatiilor de proiect, a caietelor de sarcini in concordanta cu solicitarile de pe fiecare tip de proiect in parte.
- Monitorizarea statusului realizarii/ indeplinirii etapelor din proiecte , verificarea drumurilor  critice pe fiecare tip de proiect in parte( utilizarea softului Primavera constituie un avantaj).

Avantaje:

-formare profesionala in domeniul managementului de proiecte

-salariu motivant

-mediu de lucru competitiv

-echipa tanara si dinamica orientata spre rezultate

-posibilitatea dezvoltarii profesionale prin efectuarea de cursuri de specialitate.