Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Candidatul ideal are următoarele aptitudini si abilitați:

  • Autonomie si initiativa
  • Capacitatea de sinteza, organizare si planificare
  • Gestionarea eficienta a termenelor limita
  • Capacitatea de a gestiona sarcini si obiective multiple
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Studii superioare
  • Cunostinte operare PC – nivel avansat

Responsabilități principale:

  • Conceperea si implementarea solutiilor de finantare pentru marcile Dacia, Renault, Nissan si vehicule de ocazie
  • Construieste si structureaza operatiunile promotionale in functie de obiectivele comerciale si marjele stabilite in buget
  • Urmareste si gestioneaza mijloacele comerciale investite in campanii
  • Coordoneaza lansarea noilor solutii financiare
  • Participa la conceperea planului de marketing
  • Realizeaza studii privind activitatea de marketing
  • Gestioneaza comunicarea de marketing a solutiilor financiare (ATL, BTL, digital, marketing direct)

Descrierea companiei:

RCI Romania este filiala din România a RCI Bank and Services (bancă deținută 100% de Renault), prezentă în 36 de țări pe 5 continente.
Misiunea noastră principală este finanțarea clienților mărcilor Dacia, Renault si Nissan din România. În afară de soluții clasice de finanțare auto (credit si leasing), oferim și o gamă variată de asigurări și servicii adaptate nevoilor clienților Dacia, Renault și Nissan.
În plus, angajații noștri au oportunitatea dezvoltării unei cariere și în alte entități ale Grupului Renault Romania.