Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Manager produs – Autovehicule speciale

Responsabilități principale:

  • Administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi;
  • Prezintă, promovează şi vinde produsele în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
  • Participă la întocmirea contractelor, monitorizează derularea şi finalizarea acestora.
  • Stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienţii;
  • Întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
  • Întocmește, actualizează și furnizează documentația tehnică și de conformitate;
  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;
  • Oferă informații clienților cu privire la posibilitățile și condițiile de achiziție;
  • Răspunde de respectarea obligațiilor firmei față de clienți, de calitatea comportamentului cu aceștia, de imaginea companiei, atât în interiorul, cât și în exteriorul acesteia.

Profilul căutat:

  • Experiență de muncă în vânzări – minim 2 ani
  • Studii superioare;
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară și în străinatate;
  • Permis de conducere: categoria B;
  • Cunoștințe de limba engleză – la nivel conversațional;
  • Bune abilități de comunicare, argumentare, persuasiune;
  • Competență dezvoltată de organizare;
  • Atitudine pozitivă, proactivitate.

Beneficii:

  • Oportunități pentru dezvoltarea profesională și personală;
  • Pachet salarial în concordanță cu competențele necesare postului;
  • Comision din vânzări;
  • Tichete de masa;
  • Mașină de serviciu, telefon, laptop/PC.