Manager productie/ Operator CNC taiere polistiren

inginer proiectant - operator cnc - inginer productie

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Jilava

Candidatul ideal:
- Cunostinte de CorelDraw, AutoCad si Microsoft Office;
- Experienta in productie relevanta - domeniul taierii de polistiren utilizand CNC cu fir cald;
- Dorinta de evolutie si dezvoltare profesionala alaturi de echipa firmei;
- Studiile superioare in domeniul tehnic (inginerie) reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:
- Preluarea comenzilor de la reprezentantii comerciali;
- Prelucrarea desenelor tehnice in AutoCad si Corel si realizarea fisierelor de executie cu rigurozitate;
- Operarea pe un utilaj de taiat in coordonate, cu fir cald;
- Intocmirea programului de productie pentru perioada de timp urmatoare;
- Plasarea de comenzi materii prime furnizori

Planificarea, urmarirea si realizarea programului de fabricatie in conditii de calitate si eficienta maxima.

Atributiile principale:
• Aplicarea unui sistem de plata functie de performanta individuala si de grup;
• Organizarea controlului de calitate pe fluxul de fabricatie si interfazic prin personalul calificat pentru anumite posturi fixe;
• Aplicare masuri pentru rentabilitate maxima in sectiile de productie;
• Perfectionarea cunostintelor profesionale a tuturor salariatilor cuprinsi in procesul de productie;
• Intocmirea de programe de lucru lunare pentru sectoarele din subordinea directa si informarea periodica a Directorului de Fabrica asupra modului de realizare a acestora;
• Urmarirea lunara a evolutiei bugetului de cheltuieli alocat si reducerea permanenta a consumurilor specifice de materiale, combustibil, gaz, energie, manopera directa;
• Urmarirea cresterii productivitatii muncii;
• Coordonarea elaborarii de instructiuni, proceduri de lucru pe locurile de munca si insusirea acestora de catre personalul de conducere si de executie din sectii;
• Stabilirea de obiective specifice entitatilor organizatorice din subordine derivate din obiectivele strategice declarate la nivelul organizatiei;
• Analizarea periodica a stadiului atingerii obiectivelor si stabilirea masurilor in consecinta;
• Introducerea in fabricatie de noi produse si omologarea acestora;
• Aprobare documentatia de pregatire a fabricatiei, normele de consum pentru materii prime, materiale, combustibili, utilitati

  • Interviu online
  • Cati ani experienta aveti in acest domeniu ?
  • Cat de bine stapaniti urmatoarele programe : AutoCad si Corel ?