Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Echipa Macromex cauta un nou coleg, Manager Flota pentru parcul auto Macromex.

Responsabilitati:

  • Asigura utilizarea corespunzatoare a parcului auto cu respectarea costurilor planificate si stabilite si coordoneaza activitatea echipei din subordine;
  • Gestioneaza bugetul flotei si controleaza costurile implicite;
  • Asigura controlul si evidenta vehiculelor, gestioneaza documentele din aria parcului (certificate inmatriculare, autorizatii, dosare dauna, etc.);
  • Asigura mentinerea vehiculelor in parametrii functionali (ITP, autorizatii, etc), planifica activitatile de service preventiv si corectiv;
  • Pregateste un sistem intern de raportare pentru evolutia costurilor pe categorii, down time, combustibil, amortizare, reparatii, alte situatii/rapoate/activitati solicitate de superiorii ierarhici;
  • Asigura participarea directa in procesele de achizitie vehicule;
  • Realizeaza si implementeaza politici din aria parcului auto;

Cerinte:

  • Experienta relevanta pe o pozitie similara minim 3-4 ani, de preferat in domeniul managementului de flote distributie medii si mari;
  • Permis auto categ. B;
  • Studii medii tehnice, studiile superioare reprezinta avantaj;
  • Cunostinte avansate de utilizare PC;
  • Foarte buna cunoastere a legislatiei rutiere;
  • Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii respectand termene limita;
  • Abilitati deosebite de comunicare, negociere, motivare si organizare;
  • Cunostinte de baza asociate costurilor cu flota;
  • Capacitati manageriale si de analiza a informatiilor, adaptabilitate, bun lucrator in echipa;
  • Disponibilitate deplasari in tara.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitati de dezvoltare profesionala.

Alte beneficii acordate de companie (tichete masa/cadou cu ocazia sarbatorilor Paste, Craciun, 1 Iunie, Abonament 7 Card, Pauza de Fructe, Bookster).

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.Linked-In-Cover-Photo-2