Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Satu Mare, Zalău

Pentru compania de transport, ATP Transit, membra a grupului de firme ATP Exodus cautam o persoana dedicata, pasionata de cifre, motivata sa faca performanta, pentru a ocupa pozitia de Manager Economic.

Cerintele pe care trebuie sa le indepliniti:

- Studii superioare finalizate, in domeniul economic (finante/contabilitate);
- Experienta pe post min. 5 ani;
- Cunostinte aprofundate de legislatie in domeniu;
- Foarte bune abilitati de util. calc. (MsOffice, MsOutlook SAP);
- Cunostinte de limba engleza
- Abilitati dezvoltate de planificare, organizare;
- Obisnuinta in lucrul cu obiective si asumarea acestora.

Descrierea jobului

- Analiza lunara a bugetelor pe centre de cost/profit;
- Gestionarea cheltuielilor de operare de capital;
- Calculul si interpretarea indicatorilor economico-financiari ai societatii;
- Intocmirea si depunerea la termenele legale a tuturor declaratiilor si raportarilor prevazute de legislatia in vigoare;
- Elaborarea documentatiei pentru obtinere finantare de la institutiile bancare, de leasing;
- Aplicarea corespunzatoare a reglementarilor contabile in vigoare.
- Intocmirea raportarilor fiscale;
- Intocmirea situatiilor si rapoartelor financiar-contabile si verificarea corelarii acestora;

Beneficii:
-pachet salarial motivant
-sustinere in dezvoltarea profesionala

Activitatea se desfasoara la Baia Mare. Pentru persoanele din acte localitati postul presupune relocare.

Descrierea companiei

Suntem o companie tanara si beneficiem de experienta companiei-mama, ATP Exodus, care activeaza de peste 20 de ani in domeniul transporturilor. Aceasta experienta este dublata de o echipa dinamica, capabila si mereu conectata la nevoile si cerintele pietei.
Operam pe piata serviciilor de transport marfuri generale sau periculoase, in regim de camion complet sau grupaj, cu camioane din flota proprie sau cu camioane ale partenerilor.

Suntem mereu in miscare dar permanent in siguranta, atenti la calitatea serviciilor si cu spirit de echipa.

Te provocam sa faci un pas inainte in cariera ta alaturi de noi.