Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Iași, Sibiu, Craiova, București, Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1400 €

Suntem in cautarea unui Manager pentru echipa de Analiza cu Element Finit de la Brasov.

Responsabilitati principale:

  • Receptioneaza tema de proiect
  • Organizeaza si planifica necesarul de resurse pentru indeplinirea proiectului
  • Estimeaza bugetul si termenul de livrare
  • Se asigura ca livrarea proiectului se va face la temen si conform cu cerintele de calitate impuse de catre client
  • Coordoneaza echipa de ingineri FEA
  • Asigura suport tehnic pentru echipa FEA

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic
  • Experienta relevanta in coordonarea unei echipe
  • Experienta si cunostinte in activitatea de analiza cu element finit de minim 5 ani
  • Experienta in activitatea de proiectare/productie in ingineria mecanica
  • Experienta relevanta in utilizarea calculelor de inginerie mecanica
  • Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) la un nivel avansat

Reprezinta avantaj:

  • Cunoasterea unui program FEA si sa fii lucrat un numar de minim 3000 ore in soft FEA ( Ansys, Hyperworks, Abaqus sau alt program specific)
  • Experienta de lucru anterioara intr-un mediu multicultural

Calitati personale:

  • Abilitati foarte bune de comunicare
  • Sa aiba structura de lider
  • Capacitate de analiza si sinteza, rationament
  • Atentie la detalii, flexibilitate
  • Abilitatea de a lucra intr-un mediu multicultural

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet salarial atractiv
  • Bonusuri de performanta
  • Mediu de lucru dinamic
  • Mediu multicultural (Europa-SUA-Asia)

Beneficii non-financiare:

Servicii medicale private.
Abonamente pentru activitati sportive in regim de coplata.

  • Interviu online
  • Ce marime au avut echipele de FEA pe care le-ati coordonat si cat timp ati fost coordonatorul acestor echipe?
  • In ce domenii ati realizat analiza cu element finit si cat de mari au fost proiectele (numar de ora)?
  • Ati avut responsabilitati pe partea de buget (timp, costuri, resurse etc.) pentru activitatea de inginer FEA si pentru activitatea de coordonare a echipei FEA?