Manager departament asistenti comerciali - Iasi

manager - vanzari - achizitii - iasi - veo

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

10 ani de experiență, peste 600 de colegi în 10 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria și Ucraina. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali:

 Comercial

 Financiar-Contabil

 Resurse Umane

 Logistică și Transport

 Support și Dezvoltare IT

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 10 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană dinamică, cu experienta in people management, cu spirit comercial și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Comercial din Iași.

- Experienta de minimum 2-3 ani in management/coordonare de echipe comerciale (vanzari sau achizitii) si in lucrul pe bază de KPI’s ;

- Experienta in interactiune cu diferiti clienti internationali;

- Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership;

- Disponibil/a pentru deplasari ocazionale la celelalte sedii ale companiei de pe teritoriul Europei;

- Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (minimum nivel B2);

- Disponibil(a), corect(a), implicat(a) în munca sa, bune abilităti de organizare și o atitudine proactiva;
- Cunoașterea limbii franceze reprezinta un avantaj;
- Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet.

Responsabilitati :

În calitate de Manager Departament (Suport Achiziții și Marketing) principalele responsabilități vor fi:

- Coordonarea echipelor în vederea realizării obiectivelor/targetelor (numar de întâlniri, numar de dosare de achiziții);

- Coordonarea unui numar de 3-4 leaderi ai echipelor de asistenti comerciali si implicit coordonarea echipelor  în vederea realizării obiectivelor/targetelor;
- Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipelor şi intervenția în rezolvarea problemelor;
- Dezvoltarea competențelor membrilor echipelor;
- Dezvoltarea unei ambianțe de lucru pozitive, asigurând coaching-ul individual și colectiv al echipelor;
- Colaborarea cu top management-ul in vederea prezentarii rezultatelor echipelor si identificarea de solutii;

Beneficii :

- Formare la nivel internaţional;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial atractiv.