Inginer constructor (constructii)

Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Obiectivul principal al postului:

Coordoneaza, urmareste si supervizeaza executia lucrarilor din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie in vederea atingerii obiectivelor stabilite in activitatea proiectului la cele mai inalte standard.

Responsabilitatile postului:

Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatile desfasurate la punctul de lucru, asigurand predarea in bune conditii a lucrarilor incredintate.

Gestioneaza resursele umane si materiale conform cu planificarea proiectului, precum si de alocarea lor corecta pe activitatile proiectului.

Responsabil de termenelor stabilite prin contracte.

Raspunde de activitatea de planificare, lansare in executie si urmarire a executiei lucrarilor, in corelatie cu celelalte activitati conform cerintelor contractelor perfectate.

Raspunde de coordonarea activitatii tehnice: asigura documentarea, informarea si instruirea tehnica.

Controleaza calitatea lucrarilor pentru asigurarea prevederilor din documentatiile tehnice.

Asigura respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea si intretinerea mijloacelor si uneltelor de productie, fiind responsabil de corecta si buna utilizare a tuturor utilajelor de pe santierul sau.

Profilul candidatului:

Experienta de munca minim 2 ani in organizarea/ coordonarea proiectelor de constructii

Studii tehnice superioare

Cunoasterea normelor legale in domeniu

Capacitate de coordonare a echipei din subordine

Bune abilitati de planificare si organizare

Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii

Abilitatea de a respecta deadline-uri

Rigurozitate, atentie la detalii

Beneficiile lucrului in echipa Oberhauser:

Companie mare, stabila, cu vechime in piata constructiilor si cu multiple proiecte rezidentiale.

Proiecte de constructii motivante din punct de vedere profesional.