Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

100 - 101 €

Descrierea jobului:

  • Management de proiect pentru lansarea SAP S/4 HANA in cadrul grupului Swoboda la nivel global
  • Responsabil de definirea procesului de afaceri în contextul implementarii SAP S/4 HANA
  • Supravegherea managementului proceselor de afaceri, de la implementarea modelării la asigurarea calității, până la conversia tehnică
  • Definirea și crearea arhitecturii soluțiilor informatice (Blueprints), precum și a conceptelor în strânsă coordonare cu departamentele implicate
  • Responsabil de crearea documentației de-a lungul întregului lanț de proces, precum și de comunicarea cu toti partenerii proiectului
  • Suport SAP Solution Manager
  • Coordonarea furnizorilor externi de servicii.

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare in domeniul ingineriei, informatică, economie sau comparabil
  • Experienta relevanta in calitate de consultant SAP in domeniul automotive, cu know-how foarte bun in arhitecturile SAP si SAP Solution Manager, cunoasterea initiala in domeniulS/4 HANA constituie un avantaj
  • Experiență practică relevantă în managementul de proiect, în mod ideal în implementarea SAP
  • Cunoștințe SAP în diferite module (MM, PP, SD, WM, etc.)
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Orientare spre client, proactivitate
  • Capacitate de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme
  • Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa.

 Beneficii:

• Pachet salarial atractiv

• Prima de transport

• Oportunitate de a coordona implemetarea SAP S/4 HANA la nivel global in cadrul grupului

• Acces la programe de dezvoltare profesionala

• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Descrierea companiei:

Swoboda este o companie de familie care opereaza in intreaga lume cu mai mult de 3200 de angajati. Dezvoltam si fabricam componente de inalta precizie pentru sistemele electronice de automobile, totalizand 90000 de metri patrați de suprafata a cladirilor in Germania, Romania, Republica Ceha, SUA, Mexic și China. In fiecare zi, mai mult de 1 milion de componente prefabricate parasesc fabricile noastre.

Swoboda Sibiu are peste 650 de angajati in prezent. Activitatile companiei se concentreaza asupra proceselor de asamblare manuale si semi-automate de senzori de nivel si senzori de siguranta sau comutatoare de dezactivare a airbagurilor, impreună cu testarile necesare.