Detalii loc de munca

Inginer Ofertare/Decontare

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
Salariu net pe luna
1200 - 2000 €
Posturi disponibile
2

Cautam coleg care sa ocupe postul de:

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice profil constructii civile/ instalatii/ similar ;

- Experienta de ofertare in proiecte ce vizeaza constructii civile, industriale

- Capacitate de analiza, evaluare si sinteza, rigurozitate și atenție pentru detalii;

- Cunostinte de utilizare programe de devize (Windev / Doclib / Intersoft/ altele), Microsoft Office, AutoCad(la nivel de citit și măsurători)

- Persoana dinamica, flexibila, activa, responsabila, organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;

- Capacitate de prioritizare si de lucru atat in echipa, cat si independent;

Responsabilitati:

- Participi la selectia proiectelor si analizezi documentatia aferenta (caiete de sarcini, fise date, cerinte specifice ale beneficiarului) in vederea intocmirii propunerii tehnice si financiare

- Mentii corespondenta cu beneficiarii si proiectantii in vederea rezolvarii problemelor de ordin tehnic;

- Verifici corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu listele de cantitati, planse, extrase materiale, etc

- Intocmesti antemăsurători în baza documentațiilor tehnice primite de la proiectanți, dacă nu există listele de cantități;

-Cunoşti materialele și tehnologiile de construcţii cat si detaliile tehnice legate de folosirea acestora;

- Intocmesti devize, elaboreazi calcule, pregatesti diversele documentatii solicitate prin cerintele licitatiei

- Participi la intocmirea ofertelor, a propunerilor tehnice si financiare pentru licitatii precum si la furnizarea infor;atiilor pentru solicitarilor suplimentare/clarificari.

- Asiguri contracterea la nivelul preturilor din ofertele obtinute

- Colaboreazi ori de câte ori este nevoie cu specialiștii din cadrul departamentului tehnic, al departamentului de urmărire a producției, cu șefii punctelor de lucru și șefii de șantier;

- Actualizeazi in permanenta solutiile tehnice si baza de date pentru preturile materialelor si lucrarilor;

- Prospectezi piata de profil in vederea identificarii potentialilor furnizori si a celor mai bune preturi; Verifici documentele care insotesc ofertele de material/echipamente si corespondenta acestora cu prevederile Proiectului Tehnic

- Emiti cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compari ofertele de pret;

- Verifici situatii de lucrari intocmite de subcontractori

- Intocmesti si actualizezi pe parcursul executarii contractului bugete, costuri, grafice de executie, cash-flow pentru lucrarile aflate in executie;

Vei face parte dintr-o echipa noua, tanara si in plina formare

Vei putea pune umarul la crearea unei organizatii, inca de la inceputurile sale activand in domenii foarte dinamice, respectiv cel al dezvoltarii imobiliare si al constructiilor.

Vei lucra la un portofoliu divers de proiecte si vei avea posibilitatea dezvoltarii profesionale;

Ti se vor recunoaşte rezultatele, performanța fiind recunoscută și apreciată corespunzător

Pachet salarial motivant in funcție de experiența;

Laptop,  Telefon

Te asteptam sa ne scrii si sa ne trimiti CV-ul tau

Dacă vei fi selectat, ne vom cunoaște în cadrul unui interviu.