Acest job nu mai este activ.

Manager vanzari/Consilier vanzari showroom

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilităţi principale:

·   Administrarea portofoliului de clienti pentru cresterea vanzarilor

·   Mentinerea permanenta a legaturii cu toti clientii alocati din portofoliu in vederea fidelizarii si intelegerii nevoilor acestora

·   Promovarea produselor companiei respectand metodele de prezentare si comercializare agreate

·   Informarea corecta si completa a clientilor asupra caracteristicilor calitative si functionale ale produselor companiei, regimului de garantie/returnare, preturilor, promotilor, precum si asupra procedurilor/regulamentelor companiei.

·   Oferirea de consultanță și îndrumare clienților cu privire la selecția produselor.

·   Atragerea si fidelizarea clientilor prin servicii de consiliere la cele mai inalte standarde a clientilor companiei, conform misiunii, valorilor si scopurilor companiei.

·   Asigurarea managementul-ui comenzilor, de la confirmarea detaliilor cu clientii, follow-up productie, pana la finalizarea, plata si livrarea comenzii catre client.

Ce profil căutam?

·         Studii superioare

·         Experienta de minim 2 ani pe un post similar (in domeniul fashion)

·         Cunostinte de operare calculator, Microsoft Office (nivel avansat Excel, Word)

·         Cunoștințe de limba engleză, constituie un avantaj

·         Atentie la nevoile clientului și flexibilitate

·         Capacitate deosebită de relaționare și comunicare

·         Abilitati in managementul timpului, rezistenta la stres

·         Spirit de echipă, responsabilitate și disciplină

·         Persoană deschisă, pozitivă, spontană, atenta la detalii

·         Persoană orientată spre rezultate, eficientă, perseverentă în atingerea obiectivelor

*FOTOGRAFIE recenta obligatorie.