Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul asigurarilor de viata, cautam Manager de evaluare a riscului.

Descrierea postului

Contribuie la conceperea si implementarea metodologiei de masurare a riscurilor;

Avizeaza fluxurile informationale necesare pentru asigurarea controlului operativ al expunerilor la risc;

Intocmeste rapoartele catre conducerea societatii;

Identifica si evalueaza calitativ si cantitativ riscurile la care se expune societatea;

Monitorizeaza si controlul evolutiei riscurilor;

Mentinerea unei priviri de ansamblu asupra profilului de risc al societatii;

Raporteaza la nivel detaliat expunerile pe categorii de riscuri si acorda consultanta conducerii societatii cu privire la managementul riscurilor;

Cerintele postului

Experienta relevanta in managementul riscului in domeniul asigurarilor (minim 3 ani);

Studii superioare;

Abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa;

Capacitate de a respecta termenele limita;

Nivel avansat al limbii engleze;

Cunostinte avansate MS Office.

Beneficii

Pachet salarial si de beneficii atractiv;

Posibilitatea dezvoltarii profesionale prin participarea la training-uri de specialitate;

Posibilitati reale de promovare.