Manager de audit- Asigurari

manager - asigurari - audit

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie care activeaza in domeniul asigurarilor de viata, cautam Manager de Audit.

Descrierea postului

Evalueaza nevoile de audit ale companiei, stabileste prioritati si elaboreaza planuri de audit;

 Raporteaza periodic desfasurarea planurilor de audit catre superiorul direct (director general/consiliu de administratie);

Efectueaza auditari ale activitatii organizatiei pentru a verifica daca acestea asigura: corectitudinea raportarii financiare, siguranta bunurilor companiei, respectarea legilor si reglementarilor in vigoare, eficienta operatiunilor companiei;

Participa la elaborarea bugetului intregii companii, din punctul de vedere al optimizarii activitatii si conformitatii cu normele in vigoare;

Dezvoltarea, mentinerea si executia programului de audit intern in consultare cu echipa executiva;

Ofera detalii si feedback pentru a imbunatati procedurile si sistemele operationale si financiare.

Cerinte:

Studii superioare economice

Limba engleza la nivel intermediar;

Atentie la detalii si organizare;

Capacitate  de a lucra eficient in conditii de stress.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv;

Dezvoltare continua;

Posibilitati de promovare;

Asigurare medicala de sanatate.