Adresa/ adresele jobului

Brașov

Cerinte:
- Studii superioare tehnice;
- Cunostinte de desen tehnic;

- Cunostinte limba engleza;
- Cunostinte programare;
- Experienta minim 3 ani in CNC si minim 2 ani pe o functie de conducere;

Responsabilitati:

  • Coordoneaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient si eficace a activitatii din departamentul CNC
  • Urmareste planificarea si realizarea pieselor
  • Asigura supravegherea zilnica a proceselor si raporteaza rezultatul catre superior
  • Urmareste consumurile de materiale si optimizeaza acest consum
  • Analizeaza, planifica si asigura necesarul de materie prima si materiale
  • Identifica si sesizeaza neconformitatile, investigheaza cauzele si selecteaza actiuni corective si preventive impreuna cu celelalte departamente
  • Urmareste, analizeaza si inregistreaza produsul neconform/rebutul
  • Stabileste lista de echipament si transmite necesarul catre Aprovizionare
  • Urmareste si sprijina dezvoltarea programelor CNC
  • Instruieste personalul privind manipularea substantelor chimice utilizate, conform fiselor tehnice corespunzatoare
  • Verifica buna functionare a masinilor CNC

Beneficii:
- Transport asigurat
- Tichete de masa
- Asigurare de viata
- Prime de sarbatori
- Posibilitatea de activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă
- Posibilități de promovare în cadrul companiei
- Pachet salarial atractiv, în funcție de performanțe