Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Suntem o companie ce activează cu succes în industria de prelucrare a lemnului.

Pentru a ne consolida echipa de profesioniști, căutăm pentru fabrica de panel din Comănești judetul Bacau o persoană pentru postul de manager clienti.

Descrierea postului:

- asigurară calitatea serviciilor pre și post-vânzare,

- adaugă în sistemul integrat al firmei a comenzilor primite de la clienți conform normelor interne.

Responsabilități:
- identifică clienți noi pe piata internă/externă,
- negociază prețul/cantitățile/ produsele cu clienții,
- introduce și operează comenzile primite de la clienți în sistemul ERP,
- emite dispozițiile de livrare,
- aplică programe de marketing și promovează cataloage, broșuri etc,
- transmite graficul de livrări către clienți, organizează transportul pentru fiecare comandă, după verificarea plaților efectuate de către clienți,
- întocmește în timp util orice raport sau situație cerută de către șeful direct.

Cerinte:
- experiență în vânzări sau pe o poziție similară,
- studii superioare marketing, comunicare, economice
- cunoștințe pachet MS Office
- cunoștințe limba engleză nivel avansat (scris, vorbit)
- excelente abilități de comunicare și relaționare

Mediu de lucru prietenos, posibilitate de a acumula experiență într-o companie multinațională, salariu atractiv și posibilitatea de dezvoltare personală și profesională.