Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Josef Vulcan, Salonta

CERINTE

-  studii superioare tehnice;

-  persoana cu bune abilitati de comunicare, organizare, focusata pe gasirea de solutii la problemele aparute;
-  bune abilitati de lucru in echipa si de coordonare.
-  experienta in domeniul calitatii de minim 1 an
-  cunostinte bune de limba engleza si/sau germana;
-  cunostinte de utilizare a pachetului MS Office;

DESCRIEREA POSTULUI

- Implementarea, mentinerea si imbunatatirea sistemului calitatii,

- Tratarea neconformitatilor si stabilirea masurilor corective,

- Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii in scopul asigurarii calitatii,

- Elaborarea si urmarirea programelor de audit,

- Intreprinderea de actiuni corective pentru remedierea neconformitatilor identificate la: auditurile de certificare, recertificare si supraveghere efectuate de organismul de certificare precum si la diverse alte evaluari interne- externe,

- Monitorizarea capabilitatii proceselor, serviciilor si initierea studiilor privind evolutia calitatii si stabilirea directiilor de imbunatatire,

- Supravegherea modului in care sunt respectate prevederile procedurilor sistemului de management al calitatii si asigurarea consilierii personalului pentru implementarea corecta a prevederilor sistemului de management al calitatii,

- Asigurarea derularii tuturor studiilor necesare monitorizarii functionarii sistemului de management al calitatii, analizarea eficacitatii si eficientei masurilor intreprinse pentru eliminarea neconformitatilor,

- Asigurarea promovarii in organizatie a constientizarii cerintelor clientilor, cerintelor standardului de referinta si cerintele organismului de certificare a sistemului de management al calitatii,

- Asigurarea ca procesele necesare functionarii sistemului de management al calitatii sunt stabilite, implementate si mentinute,

- Asigura implementarea corecta a procedurilor de lucru si le valideaza;
- Validarea primei piese precum si a pieselor din proces in vederea livrarii;
- Validarea produsului finit;
- Gestionarea neconformitatilor produsului referitor la normele de calitate prevazute de catre Client;
- Elaborarea rapoartelor de calitate saptamanale si lunare referitor la personalul alocat sectiei de injectie mase plastice;
- Respecta si realizeaza toate activitatile conform 5S;
- Realizeaza controlul documentatiei si al procesului si se asigura ca operatiile de control valideaza procedura stabilita
- Gestioneaza reclamatiile venite de la client: analizeaza, comunica si rezolva fiecare reclamatie in parte, conform procedurii;
- Creeaza planurile de actiune pentru neconformitati interne, externe pe baza rezultatelor auditului din partea Clientului;
- Controleaza si gestioneaza defectele interne aparute din nerespectarile procedurilor stabilite, analizeaza, supervizeaza si revalideaza produsul;
- Realizarea obiectivelor anuale planificate.

OFERIM

- salariu atractiv;
- scolarizari intrene/externe;
- tichete de masa;
- bonusuri in functie de performante;
- mediu multinational;
- cazare, decontare transport.