Detalii loc de munca

Manager Bugetare si Ofertare - Inginer Constructor

Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Responsabilitati:

OBIECTIV PRINCIPAL: Intocmeste Bugetele Proiectelor si Ofertele tehnico-economice, analizeaza, optimizeaza si monitorizeaza proiectele pentru livrarea in limitele de buget alocate.

  • Analizeaza proiectele tehnice  si documentele de intrare (caietele de sarcini etc);
  • Verifica cantitatile de lucrari si realizeaza antemasuratorile;
  • Pe baza antemasuratorilor intocmeste devize lucrari;
  • Intocmeste bugetul proiectelor;
  • Solicita oferte actualizate de la subcontractori;
  • Evalueaza ofertele primite de la subcontractori  prin prisma calitatii si costurilor;
  • Intocmeste ofertele  tehnico-economice catre Beneficiari;
  • Verifica si analizeaza devizele oferta conform normelor de lucrari;
  • Inregistreaza exact costurile reale si totale ale proiectului;
  • Intocmeste situatiile de lucrari catre Beneficiari;
  • Urmareste evolutia si modificarile proiectului si detaliaza bugetul pentru o corecta previziune;
  • Verifica consum real de materiale si manopera vs. proiect;
  • Analizeaza optiunile la indemana pentru a finaliza proiectul cu un buget eficient tinand cont de toate variabilele care duc la rezultatul final optim;
  • Monitorizeaza bugetarea pe parcursul implementarii proiectului, urmarind cheltuielile efectuate si preconizate a se efectua ( cash-flow);
  • Asigura comunicarea in cadrul proiectului intre toti partenerii implicati;
  • Verifica situatiile de lucrari emise de subantreprenori si corespondenta cu clauzele contractuale;
  • Intocmeste calculatii de pret pentru activitatile contractate si postcalcule ale acestora;
  • Urmareste situatia Garantiilor de Buna Executie
  • Alte sarcini specifice activitatii pe care o desfasoara, asignate de superiorii directi;

 Capabilitati:

  • Foarte bune abilitati de analiza, sinteza si de planificare;
  • Abilitati organizatorice si de prioritizare;
  • Adaptabilitate la situatii noi si complexe;
  • Capacitate de a lucra in echipa;
  • Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;

Caracteristici personale:

  • Personalitate si Integritate;
  • Seriozitate si loialitate;
  • Transparenta si responsabilitate;
  • Abilitati de comunicare si rezolvare a conflictelor;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Rezistenta la stres;
  • Conduita morala ireprosabila;

Instruire/ pregatire necesara:

  • Studii de specialitate: Studii Superioare preferabil Constructii/Instalatii / CFDP;
  • Experienta relevanta in Deapartamentul de Bugetare / Ofertare firma Constructii;
  • Cunostinte operare programe de devize (Windev / Doclib / Intersoft/ altele);
  • Cunostinte de proiectare minimale,  constituie avantaj AutoCad;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;

  • Pachet care include beneficii financiare si non-financiare;

  • Mediu de lucru placut, modern (locatia fiind în zona Dorobanti), cu oameni dedicati, care isi doresc sa se dezvolte continuu;

  • Integrarea într-un mediu profesionist, alaturi de o echipa deschisa, dinamica si de succes;

  • Potential mare pentru dezvoltarea unei cariere profesionale într-o companie de prestigiu;

Cine suntem:

Nordis Group transformă viziunea în realitate.

Nordis este un grup de firme cu capital exclusiv românesc, având 12 ani de experiență pe piața de real estate. Format din 6 entități, își desfășoară activitatea în următoarele domenii: industrie hotelieră, dezvoltare imobiliară, construcții, consultanță imobiliară, arhitectură și administrare imobile.

Valorile care definesc Nordis sunt inspirate din valorile conducerii și ale oamenilor care formează echipa, din experiența profesională în domeniul imobiliar și principiile care i-au dat identitate companiei până astăzi.

Nordis Mamaia este cel mai mare hotel de 5***** de pe litoralul Mării Negre din România. Localizat în Mamaia Nord, proiectul se întinde pe o suprafață demp, are în componență 729 camere de hotel, magazine, cinematograf, săli de conferință și cel mai mare SPA dintr-un hotel de pe litoralul românesc.