Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

600 €

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare.
Experienta anterioara de minimum 5 ani in pozitie de manager vanzari;
Experienta in domeniul vanzarilor directe si indirecte de minimum 5 ani, in Traditional Trade si la nivel Regional;
Foarte bune abilitati de ascultare activa, relationare si negociere;
Dinamic, serios, cinstit, organizat si responsabil;
Cunoasterea foarte buna a programelor Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint etc.)
Capacitate buna de adaptare la situatii noi si capacitate de analiza si sinteza;
Structurat, disciplinat si proactiv;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Stabileste obiective clare pentru organizarea activitatii de vanzari in Bucuresti, canalul Traditional Trade si negociaza cu clientii din subcanalul En Gross.
Elaboreaza si propune planul de vanzari pentru cresterea continua a volumului de vanzari.
Se asigura de realizarea obiectivelor de vanzari si executie pe zone de distributie şi identifica măsuri pentru stimularea vânzărilor, in Bucuresti si Ilfov.
Se asigura ca informatiile comerciale care intereseaza firma sunt corecte, complete si raportate periodic catre Directorul Comercial.
Se asigura de folosirea eficienta a resurselor pentru imbunatatirea programului de vanzari si de promovare a produselor.
Stabileşte şi pune în aplicare planuri si programe de distribuţie pentru a asigura acoperirea prin distribuitori, completă si eficienta a clientilor din piata.
Informează in timp util, asupra dificultăţilor în derularea distribuţiei şi vânzărilor şi propune soluţii de depăşirea lor.
Identifica potentialii clienti, tendintele, piata si oportunitatile de dezvoltare si stabileste planuri de actiune.

Descrierea companiei

Mama Home SRL este importator de textile pentru casa Vanzarea sa face En Gross si prin magazinele propri