Manager Agenție de Moda și Pr

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest job nu mai este activ.

DESCRIEREA POSTULUI:

Managementul Reprezentantei din România a Agenție de Modele din Italia cu scopul realizarii de publicitate ,cataloage ,prezentări de moda și reportaje pentru fabricanți de îmbrăcăminte si încălțăminte ,pentru magazinele și lanțurile de distribuție din comunitatea europeană .

Organizarea periodica a festivalurilor de moda și muzica marca agenției prin promovarea creatorilor de moda din Italia

Promovarea modei italiene și a produselor tipice din Italia pe piața din România

  CERINȚE MINIME OBLIGATORII:

-           Experiență de minim 3 ani in agenții de moda și Pr

-           Limbă italiană – nivel minim

-           Studii superioare de specialitate in curs sau finalizate (management /economie/marketing / Pr etc.);

-           Operare PC (Office, Outlook, Internet);

-           Abilități foarte bune de comunicare și spirit de echipă;

 PRINCIPALELE ATRIBUȚII

- Selectarea personalului din România la nivelul exigentelor impuse de evenimentele preconizate și de creatorii de moda consacrați

-           Prospectarea pieței din România in domeniul de afaceri al companiei;

-           Organizarea și coordonarea reprezentantei din România in funcție de obiectivele și evenimentele stabilite cu Agenția de Moda din Italia ;

-           Gestionarea relației cu fabricantii de îmbrăcăminte și încălțăminte din comunitatea europeană ;

-           Promovarea produselor și serviciilor reprezentantei către potențialii clienți;

-           Participarea reprezentantei din România la evenimentele și prezentările organizate de Agenția de Moda in tari din comunitatea europeană ;

-           Organizarea personalului din România in scopul realizarii de cataloage de prezentare de calitate și in termenul stabilit

- Organizarea personalului din România in scopul realizarii de prezentărilor de moda la nivelul exigentelor și preciziei creatorilor de top